Buvęs Seimo narys E. Lementauskas pripažintas kaltu dėl korupcijos

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl papirkimo pripažino buvusį Seimo narį ir buvusį Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską.

Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejiem metams. Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti 50 tūkst. litų, kurie buvo paimti atliekant tyrimą.

Prokuratūra siūlė pripažinti E.Lementauską kaltu dėl bandymų papirkti kitą politiką ir nuteisti kalėti pusketvirtų metų, bausmės vykdymą atidedant pustrečių metų. Teismas kai kuriuose epizoduose politikui bylą nutraukė dėl senaties patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

Buvusio sostinės politiko bylą teismas atnaujino 2012 metų lapkritį, kai E.Lementauskas neteko Seimo nario mandato.

Generalinis prokuroras Darius Valys, 2011 metų balandį kreipęsis į Seimą dėl E.Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių.

Tačiau tąkart Seimas neleido šio parlamentaro patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl teismas jo baudžiamąją bylą buvo nutraukęs.

Bylos duomenimis, konservatoriaus Vido Urbonavičiaus už pinigus prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, vicemerui E.Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Teismas paskelbė, kad V.Urbonavičius viso proceso metu davė nuoseklius ir išsamius parodymus - kokius pinigus ir kur siūlė. Teismas taip pat konstatavo, kad tarp E.Lementausko ir liudytojo nebuvo susiklostę priešiški santykiai, todėl V.Urbonavičiaus parodymais. Teismas mano, kad bylos medžiaga rodo, jog tuometinis vicemeras padarė nusikalstamą veiką. V.Urbonavčiaus parodymus iš dalies patvirtino liudytojais apklausti STT pareigūnai.

„V.Urbonavičiaus parodymai yra patikimas įrodymų šaltinis“, - išnagrinėjęs bylą paskelbė teismas.

Nuosprendis nėra galutinis - per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

E.Lementauskas savo kaltės niekada nepripažino ir tikino, kad V.Urbonavičius jį provokavo. Tačiau teismas konstatavo, kad tai gynybos būdas. Teisėjas iš bylos medžiagos taip pat pastebėjo, kad, bendraudamas su V.Urbonavičumi, E.Lementauskas laikėsi konspiracijos, kalbėjo pašnibždomis, signalais, ir tokius veiksmus atliko norėdamas siūlyti kyšį.

Buvęs „tvarkietis“ E.Lementauskas 2012 metais dalyvavo Seimo rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas, tačiau į parlamentą nebuvo išrinktas ir lapkričio 16 dieną pasibaigus praėjusios kadencijos Seimo įgaliojimams prarado turėtą teisinę neliečiamybę.



NAUJAUSI KOMENTARAI

chm

chm portretas
kam reikia isvis taip garsiai skelbti,kad auksti pareigunai patraukti baudz. atsakomyben(jau dabar jiems tas ir tas gresia:jau,kad bus tai bus....),jeigu galutinis rezultatas tik toks

Dundukas

Dundukas portretas
Įstatymai turėtų būti pakeisti taip,kad iš viso nereikėtų seimo sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn seimo narį.Už neteisingai apkaltintą seimo narį atsakomybę prisiimtų prokuroras.

Legalize!!!

Legalize!!! portretas
Kysius reikia legalizuoti ir apmokestinti bent jau GPM'u. Jei kysis ar kysiu suma per metus virsija 100', tai kysio gavejas tampa PVM'o moketoju. Lengvatos pradedantiesiems gavejams. Surinktume debesi mokesciu ir turetume babkiu ne tik pensijoms kompensuoti, bet jas ir pakeltume.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių