Garsiosios „patrulių“ bylos veikėjai jau gali nebesislapstyti

Daug metų nuo teisingumo pasislėpę garsios "patrulių" bylos veikėjai jau gali pasirodyti viešumoje, nesibaimindami pakliūti už grotų. Šiemet sukako 15 metų nuo policininkų sukurpto plano pelnytis iš turtingų tėvų sūnelių.

Daug metų nuo teisingumo pasislėpę garsios "patrulių" bylos veikėjai jau gali pasirodyti viešumoje, nesibaimindami pakliūti už grotų. Šiemet sukako 15 metų nuo policininkų sukurpto plano pelnytis iš turtingų tėvų sūnelių. Nusikaltime dalyvaudavo pareigūnai, prostitutės bei grupė kriminalinę praeitį turinčių talkininkų.

Trys dingo be žinios

Dabar uostamiesčio policijos gretose dirba jau nedaug pareigūnų, kurie pamena visoje šalyje nuvilnijusį didelį skandalą, kai 1998 m. paaiškėjo, jog vieno pareigūno sukurpta reketo schema sėkmingai veikė kelis mėnesius.

Apie galimą policininkų ir nusikaltėlių suburtą gaują bei jų vykdomus nusikaltimus dar prieš reikalo imantis pareigūnams prabilo vieno nukentėjusiojo mama. Moteris anuomet atėjo į dienraščio "Klaipėda" redakciją ir papasakojo apie sūnaus nuotykius.

Netrukus operatyvinės informacijos turėję Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai prakalbino prostitutę Jeleną, kuri ir atskleidė visą nusikalstamą schemą. Už tai ji buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės.

2001 m. kovo mėnesį Klaipėdos apygardos teisme nuosprendžio sulaukė 28 "patrulių" vardu pavadintos bylos teisiamieji: keli buvę uostamiesčio patrulinės tarnybos bataliono pareigūnai, trys prostitutės bei būrys nusikaltėlių, kaltintų turto prievartavimu iš 19-os jaunų klaipėdiečių.

Baudžiamoji byla nagrinėta apie metus. Nuosprendį teisėjas skaitė dvi dienas.

Tąkart trys buvę policininkai buvo išteisinti, keturi nuteistieji suimti teismo salėje, keliems pritaikyta amnestija, trys dingo be žinios dar iki paskelbiant nuosprendį.

Dar vienas pabėgo prieš jo skundą nagrinėjant aukštesniosios instancijos teisme.

Aukoms uždėdavo antrankius

1998-ųjų žiemą esą visiškai saugų scenarijų pelnytis iš reketo sukūrė patrulių kuopos vyresnysis policininkas Andrejus M. ir antrosios kuopos vadas Romas T. Siužetą jie galėjo pasiskolinti iš kriminalinio romano ar filmo.

Po daugelio metų aptarinėdami šią istoriją buvusio policininko kolegos teigė, kad jis padarė vienintelę klaidą – pritraukė pernelyg daug žmonių, o nepatikimiausi iš jų buvo prostitutės ir policininkai.

Sustyguotas planas buvo vykdomas vos kelis mėnesius – nuo kovo iki birželio.

Planas buvo genialiai paprastas: "podstava" vadinamas nusikaltėlis numatydavo auką – turtingų tėvų sūnų ar net kelis vaikinus, kuriuos pažinojo, pasikviesdavo juos į barą, kur lyg atsitiktinai "nukabindavo" prie gretimo stalelio sėdinčią merginą.

Toji mergina būdavo iš anksto apie visą planą žinanti prostitutė. Ji turėdavo važiuoti su naujaisiais draugais į viešbutį, suvaidinti kad mylisi su "podstava", vėliau iš tiesų atlikdavo lytinį aktą su aukomis.

Tuoj po to "podstava" dar kartą likdavo su prostitute ir inscenizuodavo konfliktą. Netrukus apsiašarojusi mergina išbėgdavo su nupiešta ant veido mėlyne, suplėšytomis pėdkelnėmis ir puldavo kviesti policiją. Pareigūnai netoliese laukdavo skambučio, todėl prisistatydavo labai greitai.

Uniformuoti patruliai uždėdavo išžaginimu apkaltintiems vaikinams antrankius, grasindavo, jog juos uždarys į areštinę ir pradės tyrimą dėl seksualinės prievartos.

Grasino paversti "gaidžiais"

Toliau būdavo veikiama pagal vieną iš dviejų iš anksto sukurtų planų.

Sulaikytus "žagintojus" policininkai veždavo namo, duodavo tariamo merginos brolio mobiliojo ryšio telefono numerį ir liepdavo tartis su juo.

"Brolį arba "dėdę" vaidindavo kriminalinę praeitį turintys vyrai, kurie mokėdavo įbauginti vaikinus. Būtent šie menami merginų giminaičiai įvardydavo sumą, už kurią sutiktų atsisakyti pretenzijų ir nesikreiptų į policiją.

Pagal Andrejaus M. sugalvotą planą policininkai aukas surakindavo antrankiais ir veždavo prie policijos komisariato, bet į vidų nevesdavo. Tarnybiniame automobilyje gąsdindavo, po to paskambindavo ir pakviesdavo atvykti tariamą merginos giminaitį.

Kai šis atvykdavo, policininkai vaikinams liepdavo su juo susitarti ir iki jų budėjimo pabaigos sutvarkyti reikalą, tai yra sumokėti reikalaujamą sumą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių