Per tris mėnesius – 700 pranešimų apie narkotikus: policija pradėjo 17 tyrimų

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo užkardymui įkurta anoniminė skambučių linija „Narkotikams – NE“ per tris mėnesius sulaukė beveik 700 skambučių.

Pagal pranešimus policija pradėjo 17 ikiteisminių tyrimų ir nustatė 13 įtariamųjų disponavimu narkotikais ir jų platinimu.

„Gyventojai, norėdami pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus aktyviai prisideda prie bendro tikslo – apsaugoti visuomenę, užkardyti narkotikų tiekimo kanalus ir patraukti asmenis atsakomybėn“, – skelbia Policijos departamentas.

Aktyviausi yra didmiesčių – Vilniaus ir Kauno gyventojai. Mažiau pranešimų gauta iš kitų šalies apskričių. Pilietiški gyventojai teikė pranešimus dėl narkotinių medžiagų platinimo tiek fiziniu būdu, tiek elektroninėje erdvėje.

Pagal suteiktus pranešimus policija policija atliko 205 patikrinimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Patikrinus gautą informaciją policijos įstaigose pradėta 17 ikiteisminių tyrimų. Jie pradėti dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą arba neturint tikslo platinti, taip pat ir dėl narkotikų platinimo nepilnamečiams.

Viena byla buvo pradėta gavus sostinės gyventojo pranešimą apie įtartiną kaimyną, pas kurį nuolatos lankosi neaiškūs asmenis ir yra įtarimų, kad daugiabutyje gali būti vartojami ir platinami narkotikai.

„Narkotikams – NE“ linija 370 700 60 777 gautas pranešimas buvo patikrintas tą pačią dieną, o pareigūnai apsilankė pas nurodytą asmenį. Šis suprato, kad neteisėtos veiklos nuslėpti nepavyks ir atidavė svaigalus policijai, prisipažinęs, kad įsigijo svaigalus internete.

Šis ikiteisminis tyrimas užbaigtas perduodant į teismą baudžiamuoju įsakymu.

Policija dėkoja pilietiškiems gyventojams, aktyviai prisidedantiems prie bendro tikslo ir toliau skatina anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą.

Anoniminė skambučių linija, skirta pranešti apie narkotikų platinimą, Lietuvoje pradėjo veikti nuo vasario 6 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių