- DMN inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
V
Kviečiame geriau susipažinti su milžinišką populiarumą pelniusio šou autoriumi ir kūrėju Michaelu Flatley:
- M. Flatley gimė 1958 m. liepos 16 d. pietinėje Čikagos dalyje Airijos amerikiečių šeimoje.
- Šokėjas yra antras vaikas šeimoje, dar turi brolį ir tris seseris.
- Tėvai Michaelas ir Eilishė iš Airijos emigravo 1947-aisiais ir įsikūrė Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, kur įkūrė sėkmingai veikiančią statybų kompaniją.
- Šokių pamokas M. Flatley pradėjo lankyti sulaukęs 12 metų, o 17-os tapo pirmuoju ne europiečiu, iškovojusiu Pasaulio taurę už airiškus šokius.
- Paauglystėje Michaelas gana rimtai užsiiminėjo boksu.
- M. Flatley taip pat yra profesionalus fleitininkas, keletą kartų laimėjęs Nacionalinius konkursus Amerikoje ir Airijoje.
- Mokytis airiškų šokių Michaelas pradėjo įstojęs į vieną žymiausių bei giliausias tradicijas turinčių airiškų šokių mokyklų visoje Amerikoje „Dennehy School“.
- Vos užbaigęs studijas M. Flatley ėmė kurti choreografiją įvairioms šokių trupėms, o dar po keleto metų atidarė savo pirmąją šokių mokyklą.
- Šokėjas yra pirmas amerikietis, laimėjęs Pasaulio airiškų šokių čempionatą.
- 1978 metus M. Flatley praleido gastrolėse – su airiškas tradicijas populiarinamu ansambliu „Green Fields of America“ apkeliavo didžiausius JAV miestus.
- 1991-aisiais „National Geographic“ asociacija Michaelą už meistriškumą bei airiškų tradicijų puoselėjimą pavadino vienu iš „gyvų lobių“. Šokių meistras tapo jauniausiu asmeniu, kuriam kada nors buvo įteiktas toks titulas.
- Michael Flatley sukurtas šou „Riverdance“ 1994-aisiais buvo parodytas per „Eurovizijos dainų konkurso“ pertrauką ir tuo stipriai prisidėjo prie airiškų šokių populiarinimo pasaulyje.
- Sukūręs 7 minučių trukmės šokį „Riverdance“, kuris susilaukė sėkmės Europoje ir JAV, 1996 m. Michaelas nusprendė imtis šokio spektaklio „Lord of the dance“, kuris vėliau tapo pelningiausiu šokių spektakliu pasaulyje.
- Pirmą kartą į Gineso rekordų knygą, kaip „greičiausių kojų“ savininkas M.Flatley pateko 1989-aisiais. Jo rekordas tuomet buvo 28 žingsneliai per sekundę. Vos po poros metų, 1991-aisiais, šokėjas pranoko pats save ir rekordą pagerino 7 sekundėmis – sušoko 35 žingsnelius.
- 1999 m. ir 2000 m. Gineso rekordų knygoje buvo užfiksuoti dar du šokėjo „pasiekimai“: Michaelas buvo pripažintas pelningiausiu šokėju pasaulyje – uždirbdavo 1.600.000 JAV dolerių per savaitę bei savo kojas apdraudęs didžiausia suma istorijoje – 40 mln. JAV dolerių.
- M. Flatley iš viso yra sukūręs keturis labai populiarius šokių šou „Riverdance“, „Fleet of Flames“, „Celtic Tiger“ ir „Lord Of The Dance“.
- 2006 m. šokių lordas išleido autobiografiją „Lord Of The Dance: mano istorija“.
- 2009 m. M. Flatley tapo NBC televizijos kanalo rengiamo šou „Superstars of Dance“ („Šokių superžvaigždės“) vedėju.
- 2011-ųjų kovo 17 d., per Šv. Patriko dieną, Michaelis išleido pirmą 3D filmą „Lord Of The Dance“, kuriame įamžinti „O2“ arenose Londone, Dubline ir Berlyne įvykę grandioziniai trupės pasirodymai.
- Tais pačiais metais šokių lordas atrado naują aistrą – tapybą. Darbus Michaelis tapo naudodamasis ne įprastu teptuku, o kojomis – šoka dažais išteptais batais ant jau paruoštos, pasirinkta spalva padengtos, drobės!
- Įdomu tai, kad jo darbus puikiai vertina ne tik meno mėgėjai, bet ir profesionalai: 2011 m. gruodžio mėnesį Airijos sostinėje Dubline vykusiame meno aukcione, M. Flatley darbas „I“ („Aš‘), kurį „nutapė“ šokdamas ištrauką „Al Capone“ iš šou „Celtic Tiger“ , buvo parduotas už 5.600 eurų.
- Vos prieš keletą savaičių (vasario 23 d.) privačios ceremonijos Vyriausybės rūmuose metu M. Flatley vieną savo darbų pristatė Airijos Ministrui Pirmininkui Enda Kenny. Paveikslas „The Walking Dead“ („Vaikščiojantys numirėliai“) – abstraktus bado aukų atvaizdas – nuo šiol kabės Ministro Pirmininko kabinete kaip 2013-ųjų, Airijos meno ir amatų metų, simbolis bei taps valstybinės kolekcijos dalimi.
- M. Flatley savo didžiausiais įkvėpėjais laiko prancūzų impresionistus Renoirą bei Monet ir modernistus Jacksoną Pollok bei „gana neįprastą“ Marką Rothko.
- 2011-ųjų kovą menininkas išleido studijinį 25 kūrinių albumą fleitai „On A Different Note“, taip atidavė „duoklę“ šiek tiek primirštai muziko karjerai.
- M. Flatley yra vienas iš 2013 m. pavasarį vyksiančių pasaulinių šokių apdovanojimų „World Dance Awards“ prodiuserių.
- 2003 m. nekilnojamo turto agentė Tyna Marie Robertson šokėjui ir choreografui pateikė kaltinimus išprievartavimu. Teismas agentei skyrė 11 mln. JAV dolerių baudą už melagingus tvirtinimus bei atlikėjo vardo šmeižimą.
- 2006-aisiais M. Flatley prisipažino, kad prieš keletą metų jam buvo diagnozuotas veido odos vėžys, tačiau gydymas buvo sėkmingas ir dabar jis jaučiasi gerai.
- Tais pačiais metais menininkas vedė savo šokių partnerę Niamh O‘Brien. Pora kartu šoko visuose Michaelo kurtuose šou. Po metų pora susilaukė sūnaus Michaelo jaunesniojo.
- 2006 m. choreografui buvo diagnozuota sunki virusinė infekcija ir jis buvo paguldytas į Londono ligoninę. Dėl šios priežasties teko atšaukti visus tų metų rudens ir žiemos pasirodymus.
- 2010 m. jo turtas buvo įvertintas 700 mln. JAV dolerių. Jam priklauso namai Barbadose, JAV, Prancūzijoje, Airijoje ir Londone.
- Šiuo metu M. Flatley gyvena Beverly Hillso rajone Kalifornijoje.
- Micahelas asmeninis interviu duoda tik Airijos spaudos atstovams, su kitais teikiasi „kalbėtis“ tik raštu. Taip yra dėl didelės meilės Airijai ir noro visais įmanomais būdais populiarinti šalį bei jos tradicijas.
- Siekdamas perduoti Airijos paveldą ir populiarinti airiškus šokius pasaulyje, M.Flatley „išlaisvino“ šokį, griežtus judesius kojomis papildydamas rankų judesiais ir kraują stingdančia muzika.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Karalius Karolis ir „Amazon“ kurs išskirtinį dokumentinį filmą
Didžiosios Britanijos Karalius Karolis III kartu su vaizdo perdavimo srautu milžine „Amazon“ kurs išskirtinį dokumentinį filmą, kuriame daugiausiai dėmesio bus skiriama jo „harmonijos filosofijai“. ...
-
Londono požeminiuose tuneliuose – pamiršta šnipų buveinė
Už mėlynų durų siaurame Londono praėjime giliai po žeme slypi menkai žinomas tunelių tinklas, kadaise naudotas britų šnipų, ten įrengusių slaptą tolimojo ryšio telefonų stotį. ...
-
Maironio muziejuje atgijo baltų raštų ženklai ir simboliai
Maironio lietuvių literatūros muziejaus parodų menėje, tautodailininkės Nijolės Jurkuvienės ir jos mokinių darbuose atgijo baltų raštų ženklai ir simboliai. ...
-
Vilniaus savivaldybė dar šiais metais ketina paskelbti konkursą Smetonos paminklo projektui
Vilniaus miesto savivaldybė ketina dar šiais metais paskelbti konkursą dėl paminklo pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai įamžinti. ...
-
Senjorams atsivėrė saugykla
Uždarieji Ąžuolyno bibliotekos fondai atsivėrė smalsiems senjorams. Iš septinto aukšto jie mėgavosi Kauno panorama, kilnojo sunkiausias knygas, susipažino su knygose paliktų daiktų kolekcija. ...
-
Iš muitinės – į pilvo šokius: išlįsti iš uniformos labai norėdavosi
Moterys nenuspėjamos. Aiste Sabaliauskienė – akivaizdus šių žodžių įrodymas. 20 metų dirbusi muitinėje, išėjusi į pensiją ji ėmė šokti pilvo šokius ir burti bendramintes. ...
-
Siuvinėtose fotografijose – namų ilgesys
Sausio 31 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) bus atidaryta personalinė Ulos Kociūtės paroda „Namų beieškant“. Tai – trijų dalių siuvinėtų nuotraukų serija, pasakojanti intymią ir tuo pat metu universalią ist...
-
Senelis tapo legenda: papasakojo ir apie neįtikėtiną rankos istoriją
Keli tūkstančiai tapytojo Eugenijaus Kulviečio paveikslų yra pasklidę po visą pasaulį. Šį įstabų kūrėją likimas nubloškė į tolimąją Kolumbiją, tačiau jis visada norėjo grįžti į gimtinę. Dailininko svajonę įgyvendino jo a...
-
Vienys ukrainiečių ir lietuvių muzika
Šiandien 11.30 val. Klaipėdos tautinių kultūrų centre vyks lietuvių ir ukrainiečių koncertas, kuriame akordeonu bus atliekami lietuvių ir ukrainiečių autorių kūriniai. O vasario pabaigoje centre bus prisimintos trečiosios karo Ukrainoje met...
-
Vaizdo pasakojimų autoriai: fotografas, vaikai ir juos globojančios šeimos
„Lietuvoje neturėtų būti nė vieno mūsų vaiko, augančio ne šeimoje“, – įsitikinęs fotografas, fotomenininkas Artūras Morozovas. Naujausias jo projektas – fotografijų paroda-manifestas „Tada, kai pamačiau Tave&ldq...