I.Jerešiūnas tapybos darbų paroda

Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos 58, Kaunas) š.m. birželio 11 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma Irudijos Jerešiūnas tapybos darbų paroda „Gyvenimo akimirkos“.  Tai pirmoji dailininkės paroda, kurioje simboliais ir abstrakcijomis įtaigiai atskleidžiamos žmogaus gyvenimo spalvos, o peizažais kuriama harmonija alsuojanti nuotaika.

Parodą galima apžiūrėti iki liepos 14 d. darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.

Tai pirmoji Irudijos Jerešiūnas kūrybos paroda, kuriai ją paskatino darbas su mokiniais, kolegų palaikymas bei pačios užsispyrimas, siekis išbandyti savo kūrybines jėgas. Autorės darbuose spalvos žaidžia muzikos garsais, jų sąskambiai turi simbolinę, emocinę reikšmę: jausmai, aistros, skausmas ir ašaros.

Paveiksluose dominuoja kruopščiai išdailinti vaizdai, šviesios spalvos, kurios, rodos, groja kažkokį labai harmoningą muzikos kūrinį. O tam tikri jų atspalviai suteikia darbams daugiau įtaigos ir ekspresijos, leidžia geriau pajusti paveikslo erdvę ir visą kūrinio idėją, ypatingu būdu atskleidžiamą abstrakcijomis ir peizažais. Tai praeitis, dabartis ir viltis  ateičiai, dėl to tokios svarbios formos, dydžiai, spalvos, kurios sudaro tam tikrą paveikslo energetinį ir mistinį lauką.

Autorė apie save:

„Aš, Irudija Jerešiūnas, gimusi 1965m. Chanty-Mansijsko mieste, tiumenės srityje. Studijavau muzikos pedagogiką Chanty-Mansijsko nacionalinėje pedagoginėje mokykloje, vėliau studijavau rusų filologiją Vilniaus pedagoginiame institute. Vėliau 1995 m.  baigiau Lietuvos Muzikos akademijos, Klaipėdos muzikos ir teatro institutą ir dirbu nuo 1986 m. muzikos mokytoja bendrojo lavinimo mokykloje.

vienas menas neegzistuoja be kito, o kai žinai muzikos ir literatūros istoriją, pamokose susiduri ir su vaizduojamuoju menu. Tai reikalauja daugiau žinių, todėl 1995 m.  baigiau Visuotinės dailės istorijos perkvalifikavimo studijas Vilniaus Pedagoginiame universitete.

2006 m. baigiau Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos  suaugusiųjų vakarinį skyrių. Eimutis Markūnas buvo ne tik mano tapybos mokytojas, bet ir vadovavo bei konsultavo tapant baigiamąjį darbą - keturių paveikslų kompoziciją -  „Šuns metai“.

Dabar dirbu muzikos ir dailės mokytoja ir, skatindama vaikus užsiimti kūrybine veikla, pati pradėjau savarankiškai tapyti.“


Šiame straipsnyje: Irudija Jerešiūnasparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių