„Permainų muzikos“ festivalis nugrims „Sintetinėje pelkėje“

Net penkias savaites su publika dalijęsis pozityvia dabarties garsų energija festivalis „Permainų muzika“ šeštadienį nugrims „Sintetinėje pelkėje“.

Scenoje – trys meistrai

Klaipėdos koncertų salės scena šeštadienio vakarą bus patikėta tikriems šiuolaikinės muzikos meistrams – trombonininkui Mariui Balčyčiui (jis pakeis susirgusį Mike’ą Svobodą), mušamųjų instrumentų karaliui Sauliui Astrauskui ir kontraboso guru Arnoldui Gurinavičiui.

Vienas geriausių Lietuvos trombonininkų M.Balčytis yra baigęs Klaipėdos S.Šimkaus konservatoriją. Jis groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre bei Vilniaus brass kvintete.

Saulius ir Arnoldas prieš gerą dešimtmetį daug koncertavo kaip „SAGA DUO“, inspiruodami naujų lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių atsiradimą. Šarūno Nako „Kripta“ irgi buvo sukurta minėtam duetui ir dedikuota „Diedukų atminimui“. Pasak autoriaus, tai „muzika beveik be garsų ir judesių, nelyg vos pastebimos ženklų procesijos, trumpam išnyrančios iš užmaršties ir vėl į ją nugrimztančios“.

Prasidės per pertrauką

Šiame koncerte su premjera prisistatys Vidmantas Bartulis. Jo „Šauklys“ trombonui, mušamiesiems ir kontrabosui yra trečiasis to paties pavadinimo kompozitoriaus kūrinys – jis dar yra sukūręs „Šauklį“ vargonams bei „Šauklį“ 22 fagotams. „Jie kažkuo giminingi, bet kartu ir skirtingi. Sudėtis diktuoja skambesio skirtumus. Bet „Šauklys“ visada šaukia tyruose, ir niekada niekas jam neatsiliepia“, – šypsojosi autorius.

Londone gyvenančio kompozitoriaus Stepheno Montaque kūrinys „Sintetinė pelkė“ prasidės koncerto pertraukos metu. Klausytojus turėtų suintriguoti egzotiški gamtos garsai, leisiantys pasijusti Amazonės džiunglėse. Pasigirdęs griaustinis reikš, jog prasideda antroji koncerto dalis. Joje Marius, Saulius ir Arnoldas pripildys erdvę tolimais ir paslaptingais skambesiais.

Atsisveikins iki kito rudens

Koncerto pabaigoje trio atliks Vytauto Germanavičiaus „Outer Spaces“ („Visata“) versiją trombonui, kontrabosui ir perkusijai. Kūrinio forma pagrįsta Saulės sistemos planetų ir kūnų paviršių struktūra. Pasak autoriaus, „ši kosminė kelionė prasideda iš esančios centre, sproginėjančios ir pulsuojančios šiluma žvaigždės, skrieja į sustingusius ledinius kūnus sistemos pakraštyje ir baigiasi nauja dalimi – ateivių šokiais“.

Šiuo koncertu Klaipėdos koncertų salės šeštasis naujosios muzikos festivalis atsisveikins su publika iki kito rudens, kai vėl būsime pasiilgę naujų muzikinių įspūdžių, kai vėl norėsis permainų...

Anot S.Astrausko, „jei nebūtų muzikos, gyvenimas būtų labai liūdnas ir nykus. Muzika atveria nepaprastai daug galimybių, praplečia akiratį. Ji prasideda ten, kur yra garsas, o žmogus, girdėdamas garsus, keičiasi, net jei nėra tiesiogiai susijęs su muzika. Ji padeda jam pažinti visai kitą pasaulį, suteikia poilsį, atsipalaidavimą, džiaugsmą, didžiausią malonumą – dvasios atgaivą. Esu tikras – ji išgelbės pasaulį: medicina gydo žmogaus kūną, muzika – sielą“.

Festivalinis trio koncertas – lapkričio 6 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36).

Bilietai – po 15, 20, 30 Lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių