Ar verta laiptinėje atsisakyti radiatorių?

Klausia Vytautas V. iš K.Griniaus gatvės

Kai kurie daugiabučių namų gyventojai, norėdami sumažinti šildymo išlaidas, savo namo laiptinėse atjungia radiatorius. Pavyzdžiui, vietoje 4 radiatorių penkiaaukščio laiptinėje palieka tik vieną, esantį arčiausiai lauko durų. Ar toks sprendimas nepridaro daugiau blogybių, ar tai išties sumažina šildymo išlaidas? Ar tai neišbalansuos šilumos paskirstymo visame name? Ar gali prie lauko durų paliktas radiatorius sušildyti visą laiptinę tiek, kad joje neatsirastų pelėsio?

 


 

Atsako bendrovės „Mano būstas LT“ Inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovas Gytis Janušauskas:

Senos statybos daugiabučių laiptinėse savavališkai išmontuoti ten esančius radiatorius ne tik rizikinga, bet ir pavojinga. Tokie namai specialiai buvo suprojektuoti taip, kad laiptinės būtų šildomos. Išmontavus vieną ar visus šildymo prietaisus tikintis sutaupyti galimas atvirkštinis variantas – name gali išsibalansuoti šildymo sistema, sutrikti cirkuliacija, tad vienuose butuose ims vėsti radiatoriai, kituose priešingai – kais it pašėlę.

Be to, esant dideliam šalčiui gali net sprogti nešildomose laiptinėse esantys vandentiekio vamzdynai. Tokiu atveju gyventojai ne tik kad nesutaupys, bet ir patirs didelių nuostolių. Bet kuriuo atveju gyventojams, prieš imantis veiksmų, patariame pasikonsultuoti su jų namą administruojančios įmonės specialistais.

Mes siūlome efektyvesnį ir patogesnį būdą, kaip taupyti šilumą, – prisijungti prie ekspertų sukurtos „5 žingsnių šilumos taupymo programos“. Ši programa skirta realiai įgyvendinamomis priemonėmis daugiabučių gyventojams pagelbėti taupyti šilumą ir sumažinti sąskaitas už jos suvartojimą.

„5 žingsnių šilumos taupymo programa“: gyventojų įsitraukimas; darbai, mažinantys šilumos nuostolius bendrose patalpose; šilumos punktų automatizavimas; šilumos sistemų balansavimo įrangos montavimas; realiu laiku valdomos šilumos sistemos įdiegimas.

Gyventojų įsitraukimas – tai veiksmai, mažinantys šilumos nuostolius butuose. Prie šio žingsnio priskiriami šilumą atspindintys ekranai už radiatorių, langų ir durų sandarinimas, tinkamas patalpų vėdinimas. Įgyvendinus šią priemonę galima sutaupyti iki 10 proc. šilumos.

Darbai, mažinantys šilumos nuostolius bendrose patalpose – laiptinių, rūsio langų ir durų remontas arba keitimas. Dėl to galima sutaupyti iki 4 proc. šilumos.

Šilumos punktų automatizavimas – tai šildymo sistemos sudedamoji dalis, skirta efektyviam šilumos energijos kiekio reguliavimui pagal lauko oro temperatūrą ir vartotojo poreikius. Ši priemonė leidžia sutaupyti iki 20 proc. šilumos.

Šilumos sistemų balansavimo įrangos montavimas – tai veiksmas, kai ant šildymo sistemos stovų įrengiami automatiniai balansiniai ventiliai, padedantys palaikyti tolygų šildymą visame name. Šiuo atveju galima sutaupyti iki 12 proc. šilumos.

Realiu laiku valdomos šilumos sistemos įdiegimas suteikia galimybę nedelsiant reaguoti į bet kokius nukrypimus nuo nustatytų šilumos punkto parametrų. Ši priemonė leidžia sutaupyti iki 15 proc. šilumos.

Kaip prisijungti prie iniciatyvos ir daugiau naudingos informacijos apie šilumos taupymą savo name galima sužinoti iš savo namo priežiūros vadybininko, interneto svetainėje www.taupykimesiluma.lt arba paskambinus į informacijos centrą 8 700 55 966.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių