K. Mažeika pranešė atšaukęs visus medžioklės taisyklių pakeitimus

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ketvirtadienį pranešė atšaukęs praėjusią savaitę pasirašytus medžioklės taisyklių pakeitimus.

„(...) Taisyklėse yra daug gerų pakeitimų. Galite paklausti medžiotojų apie tuos pakeitimus ir jie pasakys, kad didžioji dalis klausimų yra logiški ir suprantami. Kad nebūtų diskusijų, atšaukiau visus pakeitimus ir turės būti apsispręsta dar kartą kitą savaitę vyksiančiame atvirame (Medžioklės tarybos – ELTA) posėdyje“, – ketvirtadienį Seime sakė K. Mažeika.

Ministras tikino, kad dėl šio sprendimo jam niekas nedarė įtakos ir spaudimo.

„Reikia dar kartą atsiprašyti už tai, kad pirminės neteisingos informacijos banga sukėlė tokį ažiotažą. Tikrai neturiu jokių interesų, niekas man nedarė įtakos ir prisiimu atsakomybę už sprendimus, kurie bus priimti ateityje“, – sakė K. Mažeika.

Kad nebūtų diskusijų, atšaukiau visus pakeitimus.

Jis taip pat teigė, kad Medžioklės tarybos posėdžiai vyko nuolat.

„Juose buvo diskutuojama ir sutarta, kad nebūtų kaitaliojami straipsniai ir punktai kaip buvo anksčiau – per pusę metų keliolika kartų įvairių smulkių pakeitimų, kur aplinkosaugininkai po to nežinodami padarydavo klaidų. Sutarta, kad taisyklės būtų keičiamos du kartus – prieš medžioklės sezoną ir po medžioklės sezono. To principo ir buvo laikomasi. Iki to laiko daugybė nuomonių, siūlymų yra siunčiama. Apie visa tai diskutuojama“, – sakė aplinkos ministras.

Pats lankais nemedžiotų

K. Mažeika teigia, kad pats nemedžiotų lanku.

„Tikrai ne, nes tai yra labai sudėtingas, daug laiko ir daug įgūdžių, turbūt ir fizinio pasirengimo reikalaujantis užsiėmimas“, – ketvirtadienį Seime atsakydamas į Seimo narių klausimus teigė jis.

Ministras tikino neturįs asmenininio intereso dėl medžioklės lankais.

Kilusią reakciją dėl jo patvirtintų Medžioklės taisyklių pakeitimų K. Mažeika vadino prasidėjusia Seimo rinkimų kampanija.

„Iš šalies atrodo, kad rinkimai prasidėjo ir daugiau aktualesnių temų bei svarbesnių sprendimų priimti nereikia“, – sakė jis.

K. Mažeika atkreipė dėmesį, kad jo patvirtinti pakeitimai uždraudė medžioklę šratais.

„Tai, kas uždrausta šiomis taisyklėmis – medžioklė šratais – turbūt dar skaudesnis ir dar daugiau kančių gyvūnams sukeliantis medžioklės būdas. Juos uždraudžiame po ilgų diskusijų. Medžiotojai tam pritaria vienareikšmiai“, – tvirtino jis.

ELTA primena, kad „valstiečių“ partijai priklausantis K. Mažeika pastarąją savaitę pasirašė medžioklę miškuose lankais nuo 2022 m. įteisinantį įsakymą. Toks ministro sprendimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Ministro sprendimą sukritikavo ir premjeras Saulius Skvernelis, ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Dėl šio įsakymo daug kritikos sulaukė ir aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė. Ketvirtadienį aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis Eltai patvirtino, kad R. Vaitkevičiūtė traukiasi iš savo pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

koks gražuolis

koks gražuolis portretas
bet juk jis gražesnis už Prezidentą, kas bus?

Pažeidimas

Pažeidimas portretas
Surado atpirkimo ožką ir ją pašovė iš užimamų pareigų. Mažeika seniai privalėjo atsistatydinti iš posto, aplink jį vien skandalai, miškus iškirto, metų pradžioje " elitinis" medžiotojų būrelis nušovė stumbrę kurios jauniklis, likęs be mamos, vėliau nugaišo, buvo slepiami stumbrės tyrimų duomenys. Ministeris toliau nebaudžiamas savo sprendimais kelia visuomenės pasipiktinimą. Šiaip tai yra pažeistos moterų teisės, nes atleista iš pareigų moteris, nors atsakomybė tenka ministeriui, nes jis pasirašė įsakymą.

Vytautas

Vytautas portretas
Ministras - Lietuvos vyriausybės gėdos SIMBOLIS !!!
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių