Stringa bausmių įgyvendinimo sistemos pertvarka

  • Teksto dydis:

Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas, susitikęs su teisingumo ministru Rimantu Mockumi, nurodė matantis trūkumų kadenciją baigusios Vyriausybės inicijuotos bausmių vykdymo sistemos pertvarkos įgyvendinimo procese.

M. Macijausko teigimu, kai kurioms programos pažangos priemonėms trūksta finansavimo, o pertvarkos viziją ir kryptis numatančios gairės įgyvendinamos pagal trumpalaikius veiklos planus.

„Ne visoms pažangos priemonėms skirtas finansavimas, o pertvarkos viziją ir kryptis numatančios gairės įgyvendinamos vykdant strateginius ir metinius veiklos planus, kurie neapima ilgo laikotarpio (iki 2030  m.) pertvarkos veiksmų“, – sakė M. Macijauskas.

Anot Valstybės kontrolieriaus, tai neleidžia užtikrinti reikalingo pertvarkos nuoseklumo.

„Toks planavimo ir įgyvendinimo būdas neleidžia užtikrinti pertvarkos nuoseklumo ir stebėti, ar pasiekta pakankama pertvarkos pažanga“, – pridūrė jis.

Kadenciją baigusi Vyriausybė inicijavo bausmių vykdymo sistemos pertvarką, siekdama mažinti pakartotinį nusikalstamumą, gerinti įkalinimo sąlygas ir resocializacijos kokybę.

Bausmių vykdymo sistemos pertvarka įsigaliojo pernai, jos metu Kalėjimų departamentas oficialiai buvo reorganizuotas į Kalėjimų tarnybą ir visos 8 įkalinimo įstaigos tapo jos padaliniais.

Pertvarka siekta atliepti bausmių vykdymo sistemos personalo lūkesčius, subalansuoti atlyginimų politiką ir personalo darbo krūvius, tai yra numatyti, kad daugiau pajėgumų būtų galima nukreipti tiesioginiam darbui su nuteistaisiais ir suimtaisiais, tam, kad vienas pareigūnas dirbtų ne daugiau kaip su 20 nuteistųjų ir būtų užtikrintas veiksmingesnis įkalinimo įstaigų saugumas, sumažintas smurto prieš save ir kitus atvejų skaičius, subkultūros apraiškos, psichiką veikiančių medžiagų vartojimas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių