- Ingrida Steniulienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius pareiškė esąs nusivylęs Tarptautinio paralimpinio komiteto Generalinės asamblėjos sprendimu leisti Rusijos ir Baltarusijos atstovams dalyvauti kitąmet vyksiančiose Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse.
„Esu labai nusivylęs sprendimu leisti šalims agresorėms Rusijai ir Baltarusijai dalyvauti Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse“, – rašoma penktadienį paskelbtame M. Biliaus pareiškime.
Generalinė asamblėja penktadienį slaptais narių balsavimais leido Rusijos ir Baltarusijos atstovams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse. Šalių sportininkams leista dalyvauti kaip neutraliems atletams, be valstybių simbolių.
Labai liūdna ir apmaudu, kad asamblėjai kitokiam sprendimui pritrūko balsų, o gal ir drąsos, širdies.
„Aš, atstovaudamas Lietuvai, balsavau prieš Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimą bet kokia forma – su vėliava ar be jos. Labai liūdna ir apmaudu, kad asamblėjai kitokiam sprendimui pritrūko balsų, o gal ir drąsos, širdies“, – sako M. Bilius.
Jis teigia nuo karo pradžios ir balsavimo išvakarėse Bahreine susitikdavo ir kalbėjosi su pasaulio valstybių nacionalinių komitetų atstovais, dėstė Lietuvos poziciją ir argumentaciją. Balsavime Bahreine dalyvavo pusantro šimto IPC narių.
Pasak M. Biliaus, pastebima, kad ne visos šalys vienodai suvokia karo Ukrainoje siaubą ir grėsmes, ypač geografiškai tolimesnės valstybės.
„Kalbame su šalimis partnerėmis, ką galėtume pakeisti, bendraujame su bičiuliais ukrainiečiais. Nuo karo pradžios nuosekliai palaikome Ukrainą ir smerkiame Rusijos bei Baltarusijos agresiją. Kartu su kaimynais iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos, Skandinavijos šalių paralimpinių komitetų pirmieji pareikalavome agresorių šalinimo iš sporto renginių. Prieš metus IPC Generalinėje asamblėjoje balsavome už tai, kad Rusijos ir Baltarusijos nacionaliniai paralimpiniai komitetai būtų suspenduoti“, – sako M. Bilius.
Jis teigia, kad konsultuosis su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, diskutuos su Lietuvos paralimpinio sporto bendruomenėje, „kokius žingsnius dar galime žengti, kad Rusija ir Baltarusija liktų už paralimpinių žaidynių – didžiausios ir svarbiausios žmonių su negalia sporto šventės, kurioje agresoriams vietos neturi būti“.
Su vėliavom ar be jų – vietos neturi būti.
„Su vėliavom ar be jų – vietos neturi būti,“ – įsitikinęs .Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius.
2024-ųjų Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse Rusijos sportininkams bus leista varžytis su neutralia vėliava.
Tai buvo paskelbta iš karto po to, kai pareigūnai nubalsavo prieš visišką draudimą.
Tarptautinio paralimpinio komiteto narių (TPK) dauguma penktadienį leido Rusijos sportininkams dalyvauti be nacionalinių vėliavų, spalvų ar emblemų, praėjus kelioms valandoms po to, kai pareigūnai nubalsavo prieš visišką draudimą.
Rusija ir sąjungininkė Baltarusija buvo nušalintos nuo paralimpinių varžybų nuo 2022 metų vasario, kai Maskvos kariai įsiveržė į Ukrainą.
Dauguma TPK narių Bahreino sostinėje Menamoje vykusioje organizacijos Generalinėje asamblėjoje balsavo už tai, kad būtų atmestas visiškas draudimas.
Vėliau penktadienį TPK priėmė panašų sprendimą dėl Baltarusijos sportininkų.
TPK prezidentas Andrew Parsonsas (Endrius Parsonas) teigė, kad organizacija „tvirtai tiki, jog sporto ir politikos maišyti negalima“.
Vis dėlto TPK nusprendė iš dalies sustabdyti Rusijos nacionalinio paralimpinio komiteto veiklą dvejiems metams dėl „konstitucinių narystės įsipareigojimų pažeidimų“.
2022 metų vasarį Rusijai įsiveržus į Ukrainą, TPK uždraudė Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti varžybose, taip pat sustabdė abiejų šalių paralimpinių komitetų veiklą.
Dėl to abiejų šalių paralimpiečiai negalėjo dalyvauti 2022 metų kovą Pekine vykusiose žiemos paralimpinėse žaidynėse.
Penktadienio balsavime 90 TPK nariai balsavo už visišką sustabdymą, 65 balsavo prieš pasiūlymą ir 6 susilaikė.
Ankstesniame balsavime 74 TPK nariai balsavo prieš pasiūlymą visiškai sustabdyti Rusijos ir Baltarusijos narystę. Už visišką sustabdymą balsavo 65 nariai, o 13 susilaikė.
Sprendimas priimtas likus dviem savaitėms iki Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijos Mumbajuje, kurioje tikimasi aptarti Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimą kitų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
TOK jau anksčiau teigė, kad sprendimas dėl leidimo Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų olimpinėse žaidynėse bus priimtas tinkamu metu.
Nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo puolimą Ukrainoje, Rusijos ir Baltarusijos sportininkams buvo pritaikytos sankcijos daugelyje sporto šakų.
Anksčiau rugsėjį Rusijos olimpinis komitetas pareiškė, kad neboikotuos olimpinių žaidynių Paryžiuje, pridurdamas, jog rusai gali varžytis olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs dalyviai.
Liepą Jungtinės Tautos paskelbė, kad nuo karo Ukrainoje pradžios žuvo 9 000 civilių, iš jų 500 vaikų, nors, jų vertinimu, tikrasis aukų skaičius gali būti gerokai didesnis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius1
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Seimas svarsto atnaujintą Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl greitosios pagalbos
Seimas po pateikimo pritarė atnaujintam susitarimui dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijose. ...
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį8
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?2
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...