M. Navickienė pataisas dėl QR kodų norintiesiems dirbti su vaikais žada artimiausiu metu

  • Teksto dydis:

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė žada artimiausiu metu Vyriausybei pateikti pataisas, pagal kurias su vaikais norintys dirbti žmonės privalėtų pasirūpinti specialiu brūkšniniu kodu, kad jie nėra teisti už sunkius ir seksualinius nusikaltimus.

„Manau, kad per artimiausias dvi savaites turėtume pasiekti Vyriausybę“, – BNS sakė ministrė.

Anot jos projektai parengti, tačiau drauge su Duomenų agentūros specialistais siekiama palengvinti QR kodo tikrinimo procesą.

„Kad kuo mažiau būtų papildomų iššūkių visoms institucijoms, kurios turės rūpintis kontrole. Kai tik užtikrinsime, kad jau viską esame padarę dėl paprastesnio duomenų „suvaikščiojimo“ tarp institucijų, iš karto einame į Vyriausybę“, – sakė M. Navickienė.

Norintis su vaikais dirbti asmuo QR kodą galėtų turėti atsisiuntęs telefone ir jį pateiktų, kai to prireiktų. Darbdaviai būtų įpareigoti juos patikrinti, o to nepadarius grėstų baudos.

Anot ministrės, prašyti parodyti tokį kodą galėtų ir tėvai, samdantys vaikams korepetitorius, aukles.

Planuojama sukurti ir darbdavių kontrolės mechanizmą bei stebėseną, kaip tai veikia praktikoje. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei Valstybinė darbo inspekcija turėtų teisę patikrinti ir įvertinti, kaip darbdavys laikosi jam priskirtos prievolės. Socialinėse įstaigose tai darytų Socialinių paslaugų ir priežiūros departamentas, švietimo ir sporto – Nacionalinė švietimo agentūra, sveikatos – Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Už asmens prevencijos kodo nepatikrinimą prieš priimant į darbą siūloma bausti iki 500 eurų bauda, už pakartotinį pažeidimą – iki 1 tūkst. eurų. Jeigu būtų aptikta, kad su vaikais vis dėlto dirba teistas asmuo, grėstų bauda nuo 3 iki 5 tūkst. eurų, antrą kartą nustačius pažeidimą – nuo 5 iki 6 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Làba balandi

Làba balandi portretas
Radzio fosforas nepervede is karjero kompensacinos smegenu atrofamvimuisi kompensuoti.

O kaip dėl Smolskaus, Knystauto, Virbašiaus, kitų?

O kaip dėl Smolskaus, Knystauto, Virbašiaus, kitų? portretas
Visi žino, kuris pedofilas ir kur dirba su vaikais. Kuris treneris, dėstytojas ar kaip E. Virbašius edukacijas vaikams sugalvojęs ką iš tiesų daro su jais. Paskui iš tų vaikų reikalingi tam psichologai ir medikai padaro nebegalinčius liudyti ir kai kuriems, kurie sutinka atidirbti tais pačiais pedofilų žaisliukais oas žinomus prokurorus, chirurgas, teisėjus, profesorius, muzikos profesorius, pažada šiokią tokią karjerą dažniausia muzikanto, šokėjo, manekenės. Žmonės turi viešinti tuos pedofilus, nes jie juos žino. Pavyzdžiui, pedofilų gūžta yra Pavilnyje, kur nuosavi namai jurisdikcijos atstovų ir medikų. Vaikai iš neturtingų šeimų ten tiesiog parduodami tiems pedofilams. Kodėl tyli žmonės?

Rūtenis

Rūtenis portretas
Kokia baisi ragana.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių