Minint vietovardžių metus žadama sudaryti išnykusių kaimų žemėlapius

  • Teksto dydis:

Minint vietovardžių metus šiemet žadama sudarinėti išnykusių kaimų ir kitų vietovių žemėlapius.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Kultūros ministerijos pateiktą Vietovardžių metų minėjimo 2019 metais planą. Juo šiemet visoje Lietuvoje numatyti kultūriniai, edukaciniai, įamžinimo renginiai, mokslinės konferencijos ir seminarai, ketinama kaupti ir sisteminti vietovardžių duomenis.

Planuojama sukurti įvairiose šalies vietose išnykusių vietovardžių žemėlapius, išnykę kaimai bus įamžinti pastatant ženklus, rengiamos vietovardžių rinkimo ir kraštotyros ekspedicijos, įtraukiant į jas ir mokinius bei jaunimą.

Vietovardžių metams skirti renginių ciklai, dokumentų ir fotografijų parodos vyks Marijampolės, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Pasvalio, Prienų, Šilutės, Širvintų, Varėnos, Vilkaviškio rajonų ir kitose šalies savivaldybėse. Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ant Vorutos piliakalnio surengus teatralizuotą programą numatoma pažymėti Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje išnykusius vietovardžius.

Taip pat numatomi gražiausio Lietuvos vietovardžio rinkimai.

Šia iniciatyva Vyriausybė siekia akcentuoti senuosiuose kaimų ir vienkiemių pavadinimuose glūdinčią „etnologinę, lingvistinę, istorinę, kultūrinę“ ir kitą svarbią bei saugotiną informaciją, kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalį.

„Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas el.pšt. katilele@gmail.com

Zenonas        el.pšt.  katilele@gmail.com portretas
Malonu,girdėti,kad ruošiamas buvusių vietovardžių atkūrimas .Aš gimiau ir iki sibiro gyvenau Vilkaviškio aps. Keturvalakių vlč..Gulbinių kaime.Grįžus iš sibiro nebuvo ne tik teėvų trobesių,bet ir kaimo.Nors neretai tas mano kaimelis buvo vadinamas Juodupiai,t.y visai gretimas kaimas.Gulbinių kaimas teturėjo vos tris gyventojus,tad neretai jis ir buvo vadinamas Juodupiais .Aš atgavus žemę prie jau naujo kelio atminčiai pastačiau kryžių prie kurio greta padariau ir užrašą Gulbinių km.,kadangi aplinkinių kaimų gyventojai buvo sukelti į Karklinių kolūkio gyvenvietę,tai kaip kas pamatęs tokį kaimo pavadinimą stebėjosi iš kur toks kaimas atsirado. Tvarkant ir atkuriant buvusių kaimų pavadinimus aš apie savo kaimelį,gal kažkiek ir aplinką ,susitkus,galėčia duoti informacijos bei buvusio kaimo gyventojų pavardes ir apytikslai jų buvusias vietas,turiu ir tų vietovių kaip kuriuos buvusius planus,

NUOTRAUKA

NUOTRAUKA portretas
!!!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių