Mokytis profesinėse mokyklose nori vis daugiau universitetų absolventų

  • Teksto dydis:

Prašymus mokytis profesinėse mokyklose jau pateikė per 12 tūkst. kandidatų, tai sudaro daugiau kaip 65 proc. visų galimų priimti mokinių.

Šiais mokslo metais į  profesines mokyklas planuojama priimti per 19 tūkst. mokinių, antradienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Dauguma iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Taip pat per 5 tūkst. kandidatų turi vidurinį išsilavinimą.

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, išlieka tendencija: profesines mokyklas renkasi aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, tokių asmenų prašymų jau pateikta per 800, tai yra 36 proc. daugiau nei tuo pačiu metu praėjusiais metais.

„Aktyviai vykstantis priėmimas rodo, kad susidomėjimas profesiniu mokymu nemąžta. Daugėja moksleivių, norinčių išmokti amato, profesinėmis mokyklomis domisi nemažai aukštąjį išsilavinimą turinčių jaunuolių“, – ŠMM pranešime cituojama švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74  šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo apie 300 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t.t.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu, teigia ŠMM.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aero to litis

Aero to litis portretas
Manau tikroji priežastis yra ta, kad didžioji dalis universitetų absolventų tiesiog negauna darbo pagal specialybę, o didžioji dalis baigia viešąjį administravimą, teisę, politikos mokslus, kurie šiandieną niekam nereikalingi. O koks suvirintojas, statybininkas, virėjas, vairuotojas visur reikalingas, jei neras darbo Lietuvoje ras Anglijoje, Norvegijoje ar bet kur kitur pasaulyje, jei dar savo srities specialistas dar ir uždirbs gerai ir bus visiems reikalingas. O ką veiksi su savo politikos ar teisės mokslų diplomu užsienyje?

litis

litis portretas
jaunimas darosi vis maziau rastigas,todel tuoj ir i profke bus konkursas.gal but bus galima profkej ir nuo 7 klases,nes 8 nevisi baigia.svietimo sistema suzlugdyta,kaip ir visos kitos sistemos.net jaunu politiku nera, o seniai nuves tik i kracha.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių