Siūlo atleisti lošimų prižiūrėtojus

Saulėlydžio komisija siūlo naikinti visus 6 Valstybinės lošimų priežiūros komisijos narių etatus, o pačią instituciją pervadinti Lošimų priežiūros tarnyba.

Ji turėtų būti pertvarkyta ir atiduota Finansų ministerijos žiniai. „Jų veikla yra ant nusikalstamos veiklos ribos“, - komisijos narių darbą įvertino Saulėlydžio komisijos pirmininkas Valentinas Milaknis. VLPK vadovas sako, kad komisiją norima padaryti tokią, „su kuria galima daryti, ką nori“, praneša nacionalinis transliuotojas.

Saulėlydžio komisijos siūlymas dėl VLPK pirmadienį bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

„Pati VLPK institucija nenaikinama, lieka visi jos padaliniai. Panaikinama tik pirmininko ir kitų 5 narių komisija“, - lrt.lt sakė V.Milaknis.

Anot jo, VLPK, kaip instituciją, siūloma pervadinti Lošimų priežiūros tarnyba, perduoti Finansų ministerijos žinion, taip pat siūloma sumažinti administracijos pareigybių skaičių.

Kaip teigė V. Milaknis, dabartiniai VLPK nariai „užsiėmė ir politika, ir jos įgyvendinimu“.
„Politika turėtų užsiimti Finansų ministerija, jos departamente dirbantys atsakingi žmonės. Dabar Finansų ministerija turi sutvarkyti betvarkę, kuri yra šitoje srityje“, - apie galimas neskaidrios veiklos apraiškas kalbėjo pašnekovas.

„Mūsų manymu, ta penkių žmonių komisija ir jos vadinama galva neatliko jokio vaidmens, išskyrus tą, kad jų asignavimui buvo skiriami pinigai iš valstybės biudžeto“, - dar pridūrė V. Milaknis.

Jis pabrėžė, kad VLPK pirmininko Edmundo Tiesnesio ir kitų 5 narių veikla bus tiriama.
„Jų veikla yra ant nusikalstamos veiklos ribos ir šiaip aplaidumo“, - sakė V. Milaknis.
Tuo tarpu pats trečiadienį lrt.lt kalbintas E. Tiesnesis neabejojo, kad jo vadovaujama komisija turi ir toliau tęsti savo veiklą.

„Mano nuomonė tokia, kad komisija turi išlikti. Dabar yra šešių narių komisija, yra administracija. Norima naikinti tik komisiją, o administraciją palikti prie Finansų ministerijos ar prie Vidaus reikalų ministerijos.

Mūsų nuomone, administraciją norima, liaudiškai tariant, padaryti tokią valdomą, kad galima būtų su ja daryti ką nori, nes šita komisija, dabartiniai jos formavimo principai (VLPK narius paskiria Prezidentas, Premjeras ir Seimo Pirmininkas) leidžia šiaip jau nedaryti įtakos lošimų ir loterijų verslo procesams“, - teigė E. Tiesnesis.

Pasiteiravus, kas jo nuomone suinteresuotas VLPK išardymu, E. Tiesnesis konkretaus asmens pavardės įvardinti nenorėjo.

„Interesų yra įvairių, o kas čia konkrečiai, kur, kaip...“ - nutęsė jis.

E.Tiesnesiui antrino Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos teisininkas Linas Sesickas.

„Valstybinę azartinių lošimų reguliavimo, administravimo ir priežiūros valdymo schemą reikia sudėlioti taip, kad būtų užtikrintas priimamų sprendimų viešumas ir demokratiškumas.

Dabar darbo grupė nori sutelkti visų sprendimų priėmimą vieno asmens rankose, t.y. tarnybos direktoriaus rankose. Kyla klausimas, ar tokia situacija netaptų palanki įvairiausioms galimoms politinėms, administracinėms ir korupcinėms įtakoms.

Viena yra turėti kolegialų sprendimo priėmimo variantą kaip kad, pavyzdžiui,
Konkurencijos taryba, Vertybinių popierių komisija ar Draudimo priežiūros komisija. Kitas dalykas, turėti instituciją, kurios sprendimus vienasmeniškai priiminėtų vienas asmuo“, - pastebėjo L. Sesickas.

V. Milaknis tokią kritiką atmeta.

„Pirmiausia derėtų užduoti klausimą, kas buvo, kai sprendimus priiminėjo daug žmonių. Nei viena situacija (kada sprendimus priima žmonių grupė), nei kita situacija (kada sprendimus priima vienas žmogus), neduoda garantijų. Iš Valstybės kontrolės mes matome, kad šešėliniai pinigai eina pro valstybę.

Mūsų sprendimas iš esmės yra toks, kad Lošimų priežiūros tarnybos politiką formuotų Finansų ministerija, o įstatymų vykdymą ir licenzijų išdavimą bei priežiūrą turėtų vykdyti pati Lošimų priežiūros tarnybos institucija su direktoriumi priešaky ir tiek, kiek žmonių ten bus.

Lošimų priežiūros tarnybos veiklos skaidrumą tirtų iš 5 ar daugiau asmenų sudaryta išorinė taryba. Jai Lošimų priežiūros tarnyba turėtų atsiskaityti ne kartą į metus, bet kas mėnesį ar panašiai“, - sakė V. Milaknis.

Darbo grupės, Saulėlydžio komisijai pateikusios siūlymą naikinti VLPK, o valstybinę lošimų priežiūros instituciją steigti prie Finansų ministerijos, vadovas Venantas Miškinis savo poziciją argumentavo lėšų taupymu. 


Šiame straipsnyje: MilaknisSaulėlydžio komisija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių