A. Veryga: neatmestina, kad Vyriausybė ims riboti konkrečias sritis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad papildomų koronaviruso pandemijos valdymo priemonių veiksmingumas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo.

Vis dėlto jis neatmeta galimybės, kad kai kurios priemonės bus įvestos nacionaliniu mastu.

„Tomis priemonėmis, kurios dabar yra, situacijos suvaldyti neįmanoma, nes jei virusas plinta, vadinasi, kad priemonių nepakanka arba tų priemonių yra nesilaikoma. Priemonės įvedimas pats savaime nieko nereiškia, jei žmonės yra linkę pažeidinėti rekomendacijas, jų nesilaikyti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Jo teigimu, svarbu, kad žmonės ir patys laikytųsi rekomendacijų.

„Viskas priklauso nuo visuomenės sąmoningumo. Aišku, šioje situacijoje reikia ieškoti daugiau priemonių, apie jas kalbėjome – apie savivaldybių zonas, apie griežtesnių priemonių taikymą“, – kalbėjo ministras.

Pasak A. Verygos, pirmadienį savivaldybėms, susiduriančioms su didžiausiu COVID-19 infekcijos atvejų skaičiumi, bus išsiųstos rekomendacijos dėl papildomų galimų sprendimų.

Tomis priemonėmis, kurios dabar yra, situacijos suvaldyti neįmanoma, nes jei virusas plinta, vadinasi, kad priemonių nepakanka arba tų priemonių yra nesilaikoma.

„Jeigu tų priemonių nebus imtasi, bus svarstoma, kaip papildomus apribojimus įvesti nacionaliniu mastu“, – teigė A. Veryga.

Gali būti, kad Vyriausybė ims riboti kai kurias veiklas

Ministras taip pat atkreipė dėmesį į kai kurias specifines sritis, kur plinta virusas – šokių, dainavimo repeticijos, sporto klubai. Juos A. Veryga paragino griežtai laikytis visų saugumo priemonių.

„Deja, turime liūdnų pavyzdžių, kad infekcija ten plinta. (...) Jei matysime, kad infekcija plinta būtent šiose vietose, tai neatmestina, kad Vyriausybė imsis riboti būtent konkrečias sritis“, – pridūrė A. Veryga.

Ministras: esu skeptiškas, kad išgėrusių žmonių kompanijoje bus laikomasi atstumų

Aurelijus Veryga, vertindamas Vilniaus miesto savivaldybės suderintas griežtesnes priemones maitinimo įstaigoms, sako, kad jei viruso plitimas ir toliau tęsis, reikės imtis naujų priemonių.

„Jeigu tos priemonės tikrai bus įgyvendintos, tai bus tikrai geriau nei yra dabar. Ar jų pakaks, ar ne, manau, labai greitai pamatysime. Jei viruso plitimas Vilniuje ir Vilniaus rajone tęsis, vadinasi, tos priemonės yra nepakankamos ir reikia imtis naujų papildomų priemonių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Veryga.

Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui pareiškus, kad suvaldant koronaviruso plitimą, „uždarinėti nieko nereikia“, A. Veryga sakė abejojąs, ar išgėrusių žmonių kompanijoje bus laikomasi atstumų.

„Kai sakoma, kad reikia nieko neriboti, o kitomis priemonėmis valdyti situaciją, tai visos abstrakcijos yra visiškai neinformatyvios, neaišku visiškai, kokios kitos tos priemonės yra. Noriu tik priminti dar šimtas kažkelintą kartą, kad viruso plitime ar infekcijų kontrolėje nereikia kažkokių labai gudrių ar išmanių sprendimų. Pagrindinis dalykas, kuris neleidžia virusui plisti, yra vengimas susibūrimų, fizinio kontakto, distancijos laikymasis, rankų dezinfekcija ir asmens apsaugos priemonių naudojimas“, – sakė ministras.

„Jeigu tose įstaigose, mero manymu, yra įmanoma visa tai užtikrinti, tai gal ir gerai. Bet tikrai esu labai skeptiškas, kad išgėrusių žmonių kompanijoje bus laikomasi atstumų net ir sudalinus šokių-ne šokių zonomis, kad visa tai bus įgyvendinta, esu labai skeptiškas“, – pabrėžė A. Veryga.

Ministras teigė tikįs, kad savivaldybės viešosios tvarkos skyrius su maitinimo įstaigų kontrole susitvarkys ir jos nenumes NVSC specialistams.

Sekmadienį Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad viešojo maitinimo įstaigos įsipareigoja, kad, pavyzdžiui, eilėse ir prie baro prekystalio bus laikomasi 1 metro atstumo, kaukės bus dėvimos nuolat patalpose ir kieme, išskyrus, kai sėdima prie stalo, prie kurio valgoma ir geriama, ar rūkoma tam skirtose ir specialiai pažymėtose vietose; gėrimai gali būti vartojami tik baro zonoje – iki 2 metrų nuo baro prekystalio spinduliu arba sėdint prie stalų; sėdimos vietos valgymui ir gėrimams vartoti turi būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės ir pan.

Taip pat būtinas rankų dezinfekavimas prie įėjimo, prie baro ir tualetuose; „One-in-one-out“ (vienas išeinantis – vienas įeinantis) principo taikymas prie įėjimo durų, kai patalpos užpildytos; rekomenduojamas lankytojų kūno temperatūros matavimas prie įėjimo durų ar patalpų viduje (priklausomai nuo renginio pobūdžio), neįleidžiant tų, kurių kūno temperatūra viršija NVSC rekomenduotą normą; lankytojų registravimas prie įėjimo ar viduje, išsaugant kiekvieno lankytojo mobiliojo telefono numerį 21 dieną, o židinio atsiradimo atveju pateikiant visų tos paros lankytojų mobiliųjų telefonų numerių išklotinę NVSC.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių