Vilniuje koncertavo garsiausias pasaulio orkestras

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šeštadienio vakarą griaudėjo nuo aplodismentų  vienam geriausių pasaulyje  Niujorko filharmonijos simfoniniam orkestrui (NFSO).

Šio vakaro Lietuvos melomanai nepamirš ilgai. Pustrečios valandos trukusiame koncerte orkestras žiūrovams nė akimirkai neleido suabejoti, kodėl prie jo aprašymo visuomet minima, kad tai – vienas iš seniausių ir geriausių orkestrų pasaulyje. Koncertas Vilniuje buvo vienintelis Baltijos šalyse, todėl į jį taip pat suvažiavo klasikinės muzikos gerbėjai iš Latvijos ir Estijos.

168-us metus skaičiuojantis orkestras programą pradėjo atiduodamas pagarbą Lietuvai – muzikantai stovėdami sugrojo mūsų, o po to – Jungtinių Amerikos Valstijų himną. LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas išreiškė viltį, kad šis koncertas Lietuvos kultūriniame gyvenime reikš naują kitokios kokybės pradžią ir paskatins abiejų šalių bendradarbiavimą.

Jis taip pat pasveikino koncerte apsilankiusius ministrą pirmininką Andrių Kubilių ir kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų bei padėkojo koncertą organizavusiam Ūkio banko investicinės grupės prezidento Vladimiro Romanovo įsteigtam labdaros ir paramos fondui.

Po sveikinimo kalbos LFSO pradėjo savo rinktinę programą, kurią sudarė Johanneso Brahmso Simfonija Nr. 4, Richardo Strausso Simfoninė poema Don Žuanas, ir Paulo Hindemitho Simfoninės metamorfozės C. M. von Weberio temomis kūriniai.

Sužavėti žiūrovai negailėjo komplimentų dirigentui ir meno vadovui Alanui Gilbertui. NFSO jis vadovauja tik nuo praėjusių metų ir yra jauniausias tokio masto orkestro dirigentas, tačiau kritikai visame pasaulyje negaili jam liaupsių.

Orkestras taip pat garsėja ir savo griežtomis taisyklėmis. Prieš koncertus visos patalpos, kuriose bus orkestras, 24 valandas negali būti valomos jokiais kvapiais valikliais. Per koncertą scenoje negali būti jokių aksesuarų – nei dekoracijų, nei gėlių, nes visą tai trukdo garso kokybei. Koncertų metu niekam neleidžiama nei fotografuoti, nei filmuoti.

Koncertų laikas taip pat griežtai fiksuotas. Kaip ir žadėjo, muzikantai pradėjo pasirodymą nepraėjus penkioms minutėms nuo oficialiai skelbtos pradžios ir neliko ilgiau numatyto laiko. Tačiau žiūrovai dėl to nepyko – iš scenos muzikantus jie išlydėjo dosniai apdovanotus gėlių puokštėmis ir netylančiais plojimais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių