Anglijoje planuojama švietimo reforma

Remiantis Anglijos švietimo reforma, kurią Didžiosios Britanijos vyriausybė žada pristatyti trečiadienį, ketinama mokytojus rengti mokyklose, ne universitetuose, o moksleiviai veikiausiai turės laikyti mažiau, bet sunkesnių egzaminų, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Manoma, jog švietimo sekretorius Maiklas Govas paskelbs, kad mokytojams ketinama suteikti daugiau galių disciplinuoti nepaklusnius mokinius, o mokyklų direktoriams bus leidžiama sunkumų keliančius mokinius šalinti iš mokyklos.

Šia reforma esą siekiama grįžti prie tradicinio švietimo mokyklose, įskaitant ir griežtesnius egzaminus.

Tokiems planams veikiausiai nepritars mokytojų profesinės sąjungos, kurios jau dabar teigia, kad M. Govas nori sugrąžinti „kalimo“ laikus.

Anot švietimo sekretoriaus, Britanijos švietimo sistema tobulėja, tačiau reikia vytis kitas šalis. „Per pastaruosius 13 metų iš mokytojo profesijos buvo išsunktas iniciatyvumas, smagumas ir pasitenkinimas“, – tvirtina M. Govas.

Jis nori pakeisti vidurinės mokyklos egzaminų (GCSE), kuriuos laiko šešiolikmečiai, tvarką, kad mokiniai laikytų egzaminus tik po dvejus metus truksiančio kurso. Dabar kursai suskirstyti į kelis modulius, mokiniai laiko egzaminus kurso metu, todėl, anot M. Govo, jie yra per lengvi.

Mokyklų ir koledžų lyderių asociacija (ASCL) siūlo leisti mokykloms pačioms pasirinkti egzaminų formatą.


Šiame straipsnyje: švietimasreforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių