Vokiečių palydovas ROSAT kirto Žemės atmosferą

Vokiečių palydovas ROSAR nukrito į Žemę po daugiau kaip dešimtmečio "klajojimo" Žemės orbitoje. Mokslininkai dar aiškinasi jo tikslią kritimo vietą.

2,7 tonos sveriantis palydovas įėjo į Žemės atmosferą spalio 23 d. naktį tarp 3 val. 45 min. ir 4 val. 15 min. Lietuvos laiku.

„Šiuo metu dar nėra jokių patvirtintų pranešimų apie nuolaužas pasiekusias Žemę“, - teigiama Vokietijos aerokosmoso agentūros išplatintame pranešime.

Vokiečių ir NASA mokslininkai prieš tai prognozavo, kad Žemę galėtų pasiekti apie 30 stambių stiklo ir keramikos nuolaužų, sveriančių iki 1,7 tonų. 

Sprendžiant iš paskutinių duomenų, manoma, kad „kosmoso šiukšlės“ galėtų pasklisti 80 km ilgio linijoje.



dlr.de iliustr.

Palydovas ROSAT buvo paleistas 1990 m. ir vykdė kosmoso rentgeno spinduliuotės tyrimus. 1999 m. įvyko gedimas: palydovo kompiuteris sugedo ir rentgeno sensorius atsuko tiesiai į Saulę. Šie nepataisomai sugedo, palydovas buvo nurašytas ir nevaldomas skriejo Žemės orbitoje.

Tai jau antras palydovo kritimas per pastarąjį mėnesį. Rugsėjo 24 d. į Žemę nukrito 6,5 tonos sveriantis NASA palydovas UARS. Palydovas nukrito beveik negyvenamoje Ramiojo vandenyno dalyje ir žalos nepadarė.


Šiame straipsnyje: palydovasROSATkritimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

jau

jau portretas
prasideda kosmoso siuksliu kritimas. kazin kas darysis po kokiu 50 metu?

aaa

aaa portretas
bet kaip tyčia vis į Lietuvą krenta ... Eisiu šunį į lauką išvesiu, mikroschemų pasirinksiu ...

...

... portretas
po 50 metu jau kiekvienas sukaupes daliu is nukritusiu gales susikontruot nuosava palydova
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių