Amerikiečiai ateitį patikėjo ydingam žmogui iš pašalies

Netikėta pergalė aukštyn kojom apvertė visą supratimą apie Amerikos politiką. Nors tie, kas ištrūkdavo iš spindinčių didmiesčių burbulo, aiškiai matė verdantį nepasitenkinimą, apklausos – kaip jau ne kartą Vakaruose – pasirodė nesugebančios išmatuoti rinkėjų pykčio. Tradiciniai demokratų rėmėjai valstijose, tradiciškai renkančiose demokratus – stojo balsuoti už respublikoną, o respublikonų rėmėjai nepaisė to, kad D. Trumpas, dar neseniai pats demokratas, amžinai kivirčijosi su partijos vadovybe. Netgi tarp moterų ir nebaltųjų H. Clinton laimėjo mažesne persvara negu galėjo tikėtis. Ji sukūrė iki šiol didžiausią rinkiminę mašiną, o D. Trumpas dažnai agitavo vienas, bet nuo to atrodė tik stipresnis. Jam nereikėjo leisti tiek pinigų reklamai – žiniasklaida nuo pat kampanijos pradžios sukosi aplink jį. Užuot pakenkęs partijos kandidatams į kitus postus, jis juos ištempė, ir respublikonai išsaugojo abejų parlamento rūmų kontrolę. O galėdamas lengvai skirti Aukščiausiojo teismo teisėjus, D. Trumpas dabar paliks dešimtmečių pėdsaką sprendžiant svarbiausius vertybinius Amerikos konfliktus. Jam neteks kariauti su priešišku kongresu, todėl jis neturės ko kaltinti, kai teks vykdyti pažadus.

„D. Trumpas perims postą, į Ovalinį kabinetą įžengs turėdamas daugumą ir Atstovų rūmuose, ir Senate. Respublikonui partijai tai ypatinga galimybė valdyti, to ji negalėjo pastaruosius aštuonerius metus“, – sakė „Associated Press“ žurnalistas Steve`as Poeplesas

70-metis D. Trumpas pradės ketverių metų kadenciją būdamas seniausiu prezidentas istorijoje, senesnis netgi už Ronaldą Reiganą. Bet kaip ir tada, kai pasirinko aktorių, taip ir dabar, Amerikos tauta pareiškė permainų viltis siejanti su žmogumi iš pašalies. Iš dviejų ydingų, labiausiai istorijoje nemėgstamų kandidatų, ši šalis savo – ir pasaulio – ateitį patikėjo ydingam pašaliniui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių