JK ministrė pirmininkė L. Truss ragins G-7 lyderius laikytis kurso dėl Ukrainos

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss (Liz Tras) antradienį per Didžiojo septyneto (G-7) lyderių skubiai rengiamą pokalbį su ukrainiečių prezidentu kolegoms pasakys, kad jie „privalo nė trupučio nedvejoti“ dėl paramos Ukrainai.

Šios turtingų valstybių grupės vadovai ir Volodymyras Zelenskis antradienį po pietų susirinks aptarti naujausių Rusijos atakų Ukrainoje, pirmadienį paskelbė Berlynas.

L. Truss biuras teigė, kad JK vadovė, kuri Dauningo gatvėje Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) pakeitė tik prieš daugiau nei mėnesį, per šį  pokalbį „paragins savo kolegas lyderius laikytis kurso“.

„Didžiulė tarptautinė parama Ukrainos kovai yra ryškus kontrastas Rusijos izoliacijai tarptautinėje arenoje“, – pasakys ji.

„Jų drąsa žiauriausių smurto aktų akivaizdoje pelnė visuotinį susižavėjimą Ukrainos žmonėmis. Niekas labiau už Ukrainą nenori taikos. O mes, pasiryžę padėti jiems ją iškovoti, privalome nė trupučio nedvejoti“, – kalbės L. Truss.

Pirmadienį anksti ryte buvo pranešta apie smūgius keliems Ukrainos miestams, įskaitant retas atakas sostinėje Kyjive ir vakariniame Lvivo regione.

V. Zelenskis apkaltino Rusiją kėsinimusi į jo šalies energetikos infrastruktūrą.

Rusijos raketų smūgiai buvo suduoti po šeštadienį įvykusio sprogimo ant Kerčės tilto, jungiančio okupuotą Krymo pusiasalį su Rusija. Dėl atakos prieš šį tiltą, kurį 2018 metais jis asmeniškai atidarė, V. Putinas apkaltino Kyjivą.

Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hebeštraitas) pirmadienį žurnalistams sakė, kad kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) telefonu kalbėjosi su V. Zelenskiu ir patikino jį dėl „Vokietijos ir kitų G-7 valstybių solidarumo“.

Jis patvirtino, kad antradienį 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku grupė pradės kalbėtis vaizdo ryšiu ir kad V. Zelenskis dalyvaus pirmojoje susitikimo dalyje.

Tai pirma G-7 vadovų diskusija po to, kai Kyjivas prieš kelias savaites pradėjo kontrpuolimą Rytų ir Pietų Ukrainoje, per kurį, iš dalies dėl Vakarų tiekiamos ginkluotės, ukrainiečiai atkovojo didelius teritorijos plotus.

„Vokietija padarys viską, kas nuo jos priklauso, kad sutelktų papildomą pagalbą ir, visų pirma, padėtų suremontuoti ir atkurti pažeistą ir sugriautą (Ukrainos) civilinę infrastruktūrą, pavyzdžiui, elektros ir šilumos tiekimo [tinklus]“, – pridūrė S. Hebestreitas.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeJKpremjerėG-7 lyderiaiparama Ukrainai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių