R. Pratasevičiaus pažįstama: jis žinojo apie pavojų

 • Teksto dydis:

Pasak bendražygių, Baltarusijos režimo iš lėktuvo pagrobtas Ramanas Pratasevičius žinojo apie tokią grėsmę tiek jam, tiek kitiems Baltarusijos opozicijos atstovams, praneša LNK.

„Jam patarė neskristi už Europos Sąjungos ribų, bet kadangi tai buvo Graikija, jis negalėjo pagalvoti, kad taip įvyks. Ramanas aptarinėjo tai su draugais ir tikriausiai konsultavosi su Lietuvos specialistais“, – teigė Baltarusijos žurnalistė, R. Pratasevičiaus pažįstama Hanna Liubakova.

Žurnalistė turi versiją, kodėl Aliaksandro Lukašenkos režimas nesulaikė prieš savaitę per Baltarusijos oro erdvę skridusios Sviatlanos Cichanouskajos. „Man atrodo, kad specialiosios tarnybos tiesiog nesuspėjo – S. Cichanouskaja turėjo skristi kitu reisu, ji pakeitė bilietus paskutinę akimirką ir jie, ko gero, nesureagavo. Ramanas kalbėjo, kad oro uoste jo dokumentus bandė nufotografuoti – turbūt tikrai sekė, jie žinojo, kad jis ten ir pasiruošė geriau. Esu tikrai įsitikinusi, kad Sviatlana ir kiti čia, Lietuvoje, yra sekami“, – kalbėjo Baltarusijos žurnalistė.

Ramanas Pratasevičius/Scanpix nuotr.

Lietuvos vadovai sako, kad pagrindiniai Baltarusijos opozicijos lyderiai yra saugomi. „Faktas tas, kad Baltarusijos ir Rusijos opozicijos atstovų saugumui yra skiriamas didelis dėmesys“, – LNK sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Tai teroristinis režimas, suklastojęs rinkimus pernai, nuolat pažeidžia Konstituciją ir tarptautinę teisę.

Tačiau pripažįstama, kad prie kiekvieno opozicionieriaus policininko pastatyti Lietuva negali. „Papildomo darbo turės ir policija, ir kitos mūsų tarnybos. Natūralu, kad mes turime suteikti galimybę žmonėms, kurie persekiojami režimo, rasti saugia vietą“, – pabrėžė buvęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Daugiau pagalbos pabėgusiems baltarusiams žada ir užsienio reikalų ministras. „Vėliau ir Lietuvoje bus imtasi papildomų priemonių. Bent jau tokia informacinė kampanija čia esantiems opozicijos atstovams tiek Rusijos, tiek Baltarusijos, kad geriau užtikrintume jų saugumą“, – žadėjo Gabrielius Landsbergis.

Reaguodamas į sekmadienio išpuolį Seimas priėmė rezoliuciją dėl Baltarusijos valstybinio terorizmo akto prieš civilinį orlaivį.

„Vilniuje šmirinėja ne tik Rusijos, bet ir Baltarusijos KGB veikėjai“, – sakė Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Už rezoliuciją balsavo visi Seimo nariai išskyrus vieną – „valstietis“ Valius Ąžuolas susilaikė – esą nėra iki galo aišku, ar buvo pažeista tarptautinė oro teisė. „Pradžioje labai gerai reikėtų atsakyti į visus klausimus, o tada jau rėžti tuos labai ženklius kaltinimus – „lėktuvo užgrobimas“ ar teroristinė valstybė“, – įsitikinęs jis.

Valius Ąžuolas/K. Kavolėlio (Fotobanko) nuotr.

Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja pareiškė, kad reikia dar labiau spausti režimą. „Leiskite pabrėžti – susilaikymas nuo skrydžių virš Baltarusijos neišsprendžia tikrų problemų. Tai teroristinis režimas, suklastojęs rinkimus pernai, nuolat pažeidžia Konstituciją ir tarptautinę teisę. A. Lukašenkos režimas – pavojus Europos ir regioniniam saugumui. Vienintelis šios krizės sprendimas – rengti laisvus ir teisingus rinkimus, ir demokratines reformas, bet dabar turėtume sustabdyti smurtą ir teisės nepaisymą. Mes prašome sankcijų prieš režimą, prieš jo verslus“, – pabrėžė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute TO GIEDRIUS

onute TO GIEDRIUS portretas
TAU MATYT IR CICINAKOS IR NASRALNO GAILA IR TO JAUNO BANDITĖLIO BET TU GERIAU PAGAILĖK LIETUVOS ŽUDIKU MAN TAI GAILA TU DOMBASO ŠACHTININKU KAIP TAS ATSIPALAIDAVES UŽ PINIGUS AZOV SU SVASTIKA ANT KRUTINĖS ŽUDĖ NEKALTUS ŽMONES IR VAIKUS TURI KOMPA BET TOLIAU SAVO NOSIES NEMATAI PILNA TO TAVO JAUNO VARKŠO NUOTRAUKU TIK NE SU KAMERA O SU AUTOMATU IR SVASTIKA

giedrius

giedrius portretas
Gaila jauno žmogaus, matyt per daug atsipalaidavo, nepagalvojo apie pavojų. Stiprybės jam ir jo tėvams

:D

:D portretas
Uz rezoliucija balsavo visi Seimo nariai isskyrus viena-valstietis Valius Azuolas susilaike-esa nera iki galo aisku,ar buvo pazeista tarptautine oro teise."Pradzioje labai gerai reiketu atsakyti i, visus klausimus, o tada jau rezti tuos labai zenklius kaltinimus-"lektuvo uzgrobimas" ar"teroristine valstybe",-isitikines jis.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių