Lietuvos 17-mečių merginų futbolo rinktinė pralaimėjo ir Ukrainos bendraamžėms

Lietuvos 17-mečių (U-17) merginų futbolo rinktinė antrąsias pagal UEFA "Development" programą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojamo turnyro Kaune rungtynes sekmadienį po atkaklios kovos 0:1 (0:1) pralaimėjo bendraamžėms iš Ukrainos.

Šiose rungtynėse nuo pat pirmojo kėlinio pradžios užvirė atkakli kova. Nė viena komanda akivaizdžios persvaros neturėjo. Nepaisant to, lietuvės praleido greitą įvartį.

Po praleisto įvarčio šeimininkės nesutriko bei iki kėlinio galo lygiai kovojo su šių varžybų favoritėmis.

Antrąjį kėlinį lietuvaitės pradėjo aktyviau, spausdamos varžoves jų aikštės pusėje. Tiek viena, tiek kita komanda sukūrė keletą pavojingų progų, tačiau iniciatyvą didesnę kėlinio dalį priklausė lietuvėms, kurios siekė išlyginti rezultatą.

Nepaisant lietuvaičių pastangų, antrame kėlinyje įvarčių pelnyta nebuvo.

"Nuo pat dvikovos pradžios truputėlį atidavėm iniciatyvą varžovėms bei bandėm kontratakuoti. Gynyboje žaidėme susispaudę. Pagrindiniai dalykai, kurių reikalavome iš žaidėjų – kamuolio kontrolė, atakos pusių keitimas. Laikydami kamuolį privertėme varžoves atsitraukti į savo pusę bei pradėjome kontroliuoti žaidimą.

Kadangi esame pripratę gintis, o šiandien reikėjo kurti atakas, puolime pradėjome šiek tiek strigti. Per pertrauką merginom paaiškinome, kaip geriau būtų rungtyniauti puolime, todėl antrame kėlinyje sukūrėme daugiau progų bei turėjome galimybių išlyginti rezultatą", – po rungtynių teigė lietuvių treneris Robertas Klimavičius.

Antradienį Lietuvos merginos turnyrą baigs rungtynėmis su Latvijos 17-mečių rinktine, kuri 3:1 nugalėjo Velso bendraamžes.

Turnyro Kaune pirmojo turo mačą šeimininkės 1:5 pralaimėjo velsietėms, o ukrainietės 2:1 privertė pasiduoti latves.