Jauna dziudo sportininkė aukštų tikslų siekia noriai ir kryptingai

„Ugnės sėkmė – pavyzdys, ką gali pasiekti jaunas motyvuotas sportininkas“, – pabrėžė olimpietis Karolis Bauža, vadovaujantis dziudo klubui „Budoka“.

Iškovojo sidabrą

„Budokos“ ir Kauno sporto mokyklos (SM) „Gaja“ atstovė Ugnė Skėrytė savo sportinių trofėjų kolekciją papildė dar vienu medaliu – Latvijos sostinėje Rygoje iškovojo Europos jaunių dziudo taurės varžybų sidabrą.

Manto Jakubavičiaus treniruojama kaunietė įveikė tris varžoves ir patyrė tik vieną nesėkmę.

Svorio kategorijos iki 57 kg grupėje U. Skėrytė nugalėjo slovakę Emą Markovičsovą, lenkę Krystyną Zablocką, pusfinalyje – Kanados kovotoją Alysą Tkačenko, tačiau finale pripažino lenkės Emilijos Bielawskos pranašumą.

Bronzos medaliai įteikti A. Tkačenko ir ukrainietei Viktorijai Sotnyk. Šios svorio kategorijos varžybose dalyvavusi panevėžietė Rugilė Marozaitė pirmą dvikovą pralaimėjo suomei Laurai Hakso.

R. Voskano / eju.net nuotr.

Bronza iš Ispanijos

U. Skėrytė šiemet sėkmingai pasirodė ir Europos jaunių taurės varžybose Fuenchiloroje (Ispanija).

Ten kaunietė įveikė Ispanijos, Portugalijos, Italijos sportininkes, pralaimėjo tik Didžiosios Britanijos kovotojai ir bronzinę trečią vietą pasidalijo su Prancūzijos atstove.

„Ugnė – viena mūsų klubo lyderių, noriai ir kryptingai siekianti savo užsibrėžtų tikslų. Jeigu viskas ir toliau klostysis taip sklandžiai, manau, ji galėtų būti tarp sportininkių, pretenduosiančių į 2028-ųjų Lietuvos olimpinę rinktinę, – sakė „Budokos“ įkūrėjas K. Bauža. – Labai svarbu, kad Ugnė stengiasi ir dirba nuosekliai, be to, ją visokeriopai palaiko visi artimieji – tėvai, draugai ir, žinoma, mūsų klubas.“

Trofėjai – dviejų spalvų

Rygoje sidabro medalį taip pat iškovojo vilnietė Marta Navickaitė (iki 70 kg), tik finale pralaimėjusi lenkei Martynai Skorupinskai.

Bronzą pelnė kaunietė Miglė Bušauskaitė (iki 48 kg) ir panevėžietis Rokas Rapkevičius (per 90 kg).

Sporto mokyklos „Gaja“ ir klubo „Ryto saulė“ atstovė M. Bušauskaitė mažajame finale privertė kapituliuoti kartvelę Nino Charaišvili, o R. Rapkevičius – ukrainietį Olegą Fesenką.

Ugnė ateityje galėtų būti tarp sportininkių, pretenduosiančių į 2028-ųjų Lietuvos olimpinę rinktinę.

Vaikinų per 90 kg svorio kategorijos varžybose dalyvavęs vilnietis Mykolas Stremauskas dvikovą dėl bronzos pralaimėjo estui Marekui-Adrianui Masakui ir liko penktas.

Penktas vietas taip pat užėmė Adris Jakubauskas (Alytus, iki 50 kg) ir Arturas Bojarovičius (Vilnius, iki 73 kg), septintas – vilnietės Varvara Kuchar (iki 63 kg) ir Paulina Stalionytė (iki 70 kg), Vygirdas Narkus (Plungė, iki 73 kg) ir Majus Genys (Vilnius, iki 90 kg).

Dalyvavo ir arabas

Lietuvos komanda tarp šešiolikos šalių, Latvijos sostinėje iškovojusių medalius, užėmė devintą vietą.

Sėkmingiausiai pasirodė Azerbaidžano atstovai (4 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos medaliai). Antri – lenkai (4, 2 ir 7), treti – bosniai (2 aukso medaliai).

Aukso medalį Estijai pelnė Filipas Ščekotinas (iki 55 kg), o latviai tenkinosi tik bronza – trečias buvo Aleksandras Avdejevas (iki 73 kg), mažajame finale įveikęs vilnietį A. Bojarovičių.

Varžybose dalyvavo 309 dziudo kovotojai (216 vaikinų ir 93 merginos) iš 21 valstybės, tarp jų – Saudo Arabijos (1 sportininkas), Kanados (5), Kirgizijos (3).