Lietuvos burletininkui R. Jasiūnui – sėkminga diena olimpinėje regatoje

Paskutinė liepos diena Lietuvos buriuotojui Ryčiui Jasiūnui buvo kol kas geriausia Paryžiaus olimpinių žaidynių regatoje Marselyje ir atgaivino viltį patekti į penktadienį vyksiančias Medalių lenktynes.

„IQFoil“ klasės burlenčių varžybose trečiadienį surengtos dar ketverios lenktynės. Jau pirmose jų lietuvis iškovojo ketvirtąją vietą, antrose finišavo 15-as, o trečiose buvo antras, paskutinę akimirką 1 sek. nusileidęs vokiečiui Sebastianui Koedeliui. Ketvirtajame plaukime R.Jasiūnas liko 20-as tarp 24 sportininkų.

Po šios dienos Lietuvos delegacijos vėliavnešys pakilo į 17-ąją vietą bendroje įskaitoje. Jo sąskaitoje – 99 taškai. Nuo 10-osios vietos, garantuojančios paskutinį kelialapį į medalių lenktynes, lietuvį skiria 30 taškų. Šie buriavime skaičiuojami pagal užimtas vietas – už pirmąją skiriamas vienas taškas, už antrąją – du ir taip toliau. Kuo mažiau taškų, tuo geresnis rezultatas.

Rugpjūčio 1 d. numatytos net penkerios lenktynės. Po jų ir paaiškės stipriausiųjų dešimtukas, kovosiantis dėl medalių.