Tel Avivo ekipą išgelbėjo lyderis

"Žalgirio" krepšininkams nedaug tetrūko iki revanšo Tel Avivo "Maccabi Electra" ekipai – kauniečiai po atkaklios ir dramatiškos kovos nusileido Eurolygos A grupės lyderei tik 68:71.

Nepaisant nesėkmės, žalgiriečiai su keturiomis pergalės ir trimis pralaimėjimais išsilaikė antroje vietoje ir tebeturi geras galimybes iškovoti kelialapį į Eurolygos šešioliktuką.

Vakar "Žalgirio" vyrai iškart griebė jautį už ragų: po Dainiaus Šalengos tritaškio – 7:3, taiklaus tolimo Tomo Delininkaičio šūvio – 14:7. Kai Kauno ekipos strategas Aco Petrovičius netikėtai pakeitė visą sėkmingai startavusį penketą, svečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 14:16. Varžovus tritaškiais pristabdė Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas – 19:18.

Permainingai susiklostė ir antrasis bei trečiasis kėliniai: žalgiriečiai buvo išsiveržę į priekį 28:23, tačiau "Maccabi Electra" atsitokėjo – 36:42. Tel Avivo ekipa brangiai sumokėjo už Richardo Hendrixo ir Dorono Perkinso nesportines pražangas – "Žalgiris" susigrąžino iniciatyvą 52:50, o ketvirtajame kėlinyje atsiplėšė – 62:54.

Vis dėlto kauniečiams nepavyko palaužti grupės lyderių – juos, iki mačo pabaigos likus 16 sek., nuo nesėkmės išgelbėjo naudingiausio žaidėjo Chucko Eidsono tritaškis.

Rungtynių statistika

"Žalgiris"–"Maccabi Electra"

2010 12 02, Kauno sporto halė, 5000 žiūrovų.

68:71

(21:18, 13:17, 22:18, 12:18)

"Žalgiris":

M.Pocius (4 rezultatyvūs perdavimai), M.Kalnietis (6 klaidos), T.Delininkaitis ir M.Begičius (5 atkovoti kamuoliai) po 10, T.Klimavičius (5 atkovoti kamuoliai) ir P.Jankūnas (6 atkovoti kamuoliai) po 7, T.Watsonas (8 atkovoti kamuoliai) 6, D.Šalenga 5, A.Milaknis 3.

"Maccabi Electra":

S.Schortsanitis 22 (6 atkovoti kamuoliai), D.Perkinsas 20 (7 atkovoti kamuoliai), J.Pargo, L.Eliyahu ir Ch.Eidsonas (5 perimti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai) po 8, D.Bluthenthalis 5.

Komandų rodikliai:

dvitaškiai – 17/27 (62 proc.) ir 23/46 (50 proc.), tritaškiai – 7/17 (41) ir 3/16 (18), baudų metimai – 13/16 (81) ir 16/22 (72), atkovota kamuolių – 34 ir 27, perimta – 6 ir 14, rezultatyvūs perdavimai – po 15, klaidos – 28:11.