„Žalgiris“ ir vėl pralaimėjo VTB pusfinalio mačą (komentarai)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams sezonas užsitęsė, tačiau ne tiek, kad įgristų. LKL čempionai kaip įmanydami stengiasi perkelti VTB pusfinalio seriją į Kauną. Vis dėlto pirmadienį vakarą Krasnodare jie 72:82 (21:25, 23:17, 10:17, 18:23) pralaimėjo trečiąsias pusfinalio serijos rungtynes vietos „Lokomotiv-Kuban“ ekipai.

Serijoje iki 3 pergalių rusai jau pirmauja 2:1. Vienintelis šansas išlyginti rezultatą ir lemiamą kovą dėl bilieto į VTB lygos finalą perkelti į Kauną - jau antradienį, taip pat Krasnodare.

Komentarai. „Paskutinėmis atakų sekundėmis rusai pataikė labai daug metimų.Turime geriau prižiūrėti savo dengiamuosius. „Lokomotiv-Kuban“ žaidžia labai šiurkštų ir fizinį krepšinį. Ši serija – itin nenuspėjama„, - teigė “Žalgirio" strategas Joanas Plaza.

„Kartais būna tokių situacijų, kad stengiasi 3-4 žaidėjai, o vienas kažkur miega ir nepadeda komandai. Norint laimėti prieš tokį varžovą, reikia visų penkių žaidėjų pastangų„, - piktai kalbėjo “Žalgirio"aukštaūgis Kšištofas Lavrinovičius.

„Gintis prieš tokią daug snaiperių turinčią komandą kaip „Žalgiris“ nėra lengva. Serija tęsiasi, o mes suprantame, kad raktas į pergalę, –  gera gynyba„, - dėstė “Lokomotiv-Kuban" vyriausiasis treneris Jevgenijus Pašutinas.

Pasirodymas. Nickas Calathesas rungtynių su „Žalgiriu“ pradžioje pažėrė klaidų virtinę, tačiau viską atpirko jo galingas pasirodymas antrojoje mačo dalyje. Keletą neįtikėtinų tolimų metimų pataikęs „Lokomotiv“ legionierius iš Graikijos ne tik pelnė 20 taškų, bet ir atliko net 12 rezultatyvių perdavimų.

Lietuviai. Nuo kolegos iš Graikijos nedaug atsiliko ir kitas Krasnodaro klubo legionierius Simas Jasaitis. Buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas surinko 18 taškų, pataikydamas 4 iš 6 tritaškių. Mantas Kalnietis taip pat žaidė naudingai. Jis šeimininkų sąskaitą papildė 6 taškais ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausi. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo: K.Lavrinovičius (8/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/3 baudos metimai, 7 atk. kam., 3 rez. perd.) 24, O.Lafayette‘as (7 rez. perd.) 9, M.Popovičius 8, M.Delašas 7, M.Kuzminskas ir R.Javtokas po 6, R.Kaukėnas 4, D.Lavrinovičius ir A.Juškevičius po 3, V.Lipkevičius 2.

Sūpuoklės. Pirmąjį mačą žalgiriečiai namuose buvo laimėję triuškinamai 80:53 (25:18, 19:13, 17:14, 19:8). Antrąjį „Žalgirio“ arenoje panašiai skaudžiai pralaimėjo 63:85 (16:21, 18:17, 14:24, 15:23). Jei prireiktų 5-ųjų rungtynių, jos vyktų 30 d. Kaune.

Rungtynės

1-asis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: O. Lafayette, R. Kaukėnas, M. Kuzminskas, D. Lavrinovičius, M. Delašas.

Pirmieji taškus pelnė šeimininkai, bet M. Delašas metimu iš po krepšio netruko rezultatą išlyginti 2:2.

Krasnodaro ekipos lietuvis S. Jasaitis smeigė tritaškį, bet O. Lafayette ir M. Delašas taip pat iš toli lygina 10:10.

S. Jasaitis dar kartą taiklus - vėl iš už perimetro, bet R. Javtokas ir M. Kuzminskas primena, ko atvyko kauniečiai - 13:16.

Vis dėlto „Kuban“ rankų nekelia ir savo žiūrovų akivaizdoje taip lengvai nepasiduos - 23:21.

2-asis kėlinys. Antrasis kėlinys prasideda jau be žvalgybos. N. Calathesas pataiko dvitaškį, M. Popovičius atsako tritaškiu, bet M. Brownas vėl tikslus - 29:24.

Po traumų atsigaunantis M. Popovičius ima varyti į neviltį varžovus. Dar vienas jo tritaškis ir dvitaškis išvedą „Žalgirį“ į priekį 29:30. Netrukus „Žalgirio“ kroatas jau griebiasi už kryptelėtos kojos ir sėdasi ant suolo. Bet dalis darbo jau atlikta - 29:34 (15 min.). Atkarpa laimėta 10:0.

K. Lavrinovičiaus tolima bomba dar didina atotrūkį 29:37.

Krasnodaras vėl kabinasi į žaidimą. po keletos lietuvių klaidų  - 40:44, o ilsėtis išeina jau atsilikinėdamas tik 2 taškais.

3-asis kėlinys. M. Popovičius pelno pirmuosius taškus po pertraukos „Žalgiriui“ 43:46. N. Calathesas iš labai toli - 48:48. K. Lavrinovičius atsakė ne mažiau vertingai - du taškai plius bauda.

Nerezultatyvaus kėlinio pabaigoje karaliavo šeimininkai.

V. Lichodėjus tęsia „Lokomotiv“ spurtą. O jį vainikuoja D. Brownas metimu iš vidutinės disktancijos. Atkarpa pralaimėta 0:7 (59:54).

4-asis kėlinys. Kauniečius gelbsti N. Calatheso klaidos. Antrosiose rungtynėse aktyviai pasireiškęs V. Lichodėjus „Žalgirį“ skriaudžia ir šį kartą. Tritaškė jo bomba toliau suka rungtynių smagratį ir timpteli „Kuban“ - 64:55.

K. Lavrinovičius pažadino komandą iš letargo miego - 64:57, bet N. Calatheso tritaškis „Lokomotiv“ pranašumą jau padidina iki buvusio, o kitas siunčia į nokdauną - 71:60. Dar vienas graiko metimas iš po krepšio - 73:60. Kas ten kalbėjo apie 5 „Lokomotiv“ įžaidėjo klaidas?

M. Delašas sėkmingai praneria po krepšiu - 73:62, tačiau tuoj pat seka svečių klaida puolant.

„Žalgirio“ treneris Joanas Plaza prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Bet pastangos niekuo nepadeda. N. Calathesas paskutinę atakos sekundę pataiko iš nepatogios padėties - 76:62.

Likus daugiau nei 2 min. žalgiriečiai prisivijo - 76:66, o po K. Lavrinovičiaus metimo iš po krepšio - 76:68.

Likus 1 min. 28 sek. R. Kaukėnas pataiko abi baudas 76:70.

Nervinga „Lokomotiv“ ataka, pasiaukojama abiejų komandų žaidėjų kova dėl kamuolio - ir D. Brownas meta laisvas iš po krepšio. Tašką deda  M. Kalnietis, dukart pataikęs nuo baudų metimo linijos, o netrukus pataisęs savo paties bandymą iš po krepšio - 82:72.