Apmaudžiai persvarą paleidę septyniolikmečiai krito prieš ispanus

Lietuvos U17 vaikinų rinktinei (2-1) nepavyko be pralaimėjimų užbaigti grupės etapo.

Dviženklį pranašumą turėję Tomo Urbelionio auklėtiniai po atkaklios kovos 75:80 (20:18, 22:17, 23:21, 10:24) nusileido Ispanijos nacionalinei ekipai (3-0) ir A grupėje liko antri.

Aštunfinalio etape lietuviai susikaus su trečiąją vietą B grupėje užėmusia Kinijos ekipa (1-2). Mūšis dėl vietos tarp aštuonių stipriausių planetos komandų – jau trečiadienį.

Rungtynes nežymiai geriau pradėjo lietuviai (15:9), kuriuos po pirmojo kėlinio nuo varžovų skyrė vienas metimas – 20:18. Antrajame ketvirtyje ispanai buvo trumpam perėmę iniciatyvą (29:26), tačiau mūsiškiai prieš pertrauką smeigė porą tolimų metimų ir šiek tiek truktelėjo į priekį – 42:35.

Trečiąjį kėlinį Lietuva pradėjo pirmąsyk susikraudama dviženklę persvarą (45:35). Po kiek prastesnės atkarpos ir vėl pavyko nutolti – prieš lemiamą mačo atkarpą Grantas Strelčiūnas realizavo tritaškį ir komandas skyrė 9 taškai – 65:56.

Vis tik oponentai nenuleido rankų ir įpusėjus paskutiniam ketvirčiui lietuviams liko tik trapus rezervas – 70:68. Likus pusantros minutės, ispanai jau atstatė lygybę (73:73). Po minutės pertraukėlės sudėtingą metimą pataikė Kajus Mikalauskas (75:73). Savąjį pasitarimą surengę varžovai smeigė tritaškį ir po ilgo laiko persvėrė rezultatą (76:75), o kitoje aikštės pusėje Dovydo Buikos bandymas taškų neatnešė. Galiausiai lietuviams niekaip nepavyko atsikovoti kamuolio po savuoju krepšiu ir teko pripažinti pralaimėjimą.

Artūras Butajevas ir vėl surinko dvigubą dublį (11 tšk., 10 atk. kam., 17 naud. bal.), rezultatyviausias su 15 taškų buvo D. Buika.

Lietuva: Dovydas Buika 15, Kajus Mikalauskas 12, Artūras Butajevas ir Majus Bulanovas po 11, Matas Deniušas 6.

Ispanija: Gildas Gimenezas 15, Maximo Garcia-Plata 12, Guillermo Del Pino 11, Ianas Platteeuw 10, Raulis Villaras, Nicolas Gomezas ir Ignacio Campoy po 6.