„Žalgiris“ laimėjo kertinę akistatą dėl Eurolygos „Top 16“ etapo (komentarai)

Nors Eurolygos turnyras dar tik pasiekė pusiaują, jo dalyviai jau dalijasi auksinius taškus. Būtent tokios vertės Kauno „Žalgiriui“ buvo ketvirtadienio akistata namuose su Bambergo „Brose Baskets“. LKL čempionai po 4 turų atsilikinėjo nuo vokiečių, tačiau po šio vakaro pergalės 91:81 (23:16, 16:23, 30: 15, 22:27)  situacija apsivertė aukštyn kojomis. Kauniečiai pakilo į 4-ąją poziciją ir žengė svarbų žingsnį „Top 16“ etapo link.

Komentarai. Saulius Štombergas, „Žalgirio“ treneris: „Sunkios rungtynės buvo, banguotos. Turėjom pranašumą, paskui prarasdavom. „Žalgiris“ nebūtų „Žalgiris“, jei nekovotų iki galo. Pergalę lėmė gera kova po krepšiais, lentą laimėjome. Bet mane neramina klaidos. Su tuo dirbama, bet, matyt, priežastys yra gilios. Kaip įprotis, kuris greitai neišeis. Perduodame ne iš patogių priežasčių, todėl tų klaidų ir nemažėja. Kita vertus, jau ne pirmas rungtynes mus gelbėja tritaškiai. Šiandiena tuo varžovus ir nužudėme. Pirmasis ratas parodė, kad einame teisinga linkme. Reiktų dar padirbėti su gynyba, nes mes nesame „Real“, kad kaskart mestume po šimtą taškų. Mes galime laimėti tik dėl geros gynybos. Tą ir tobulinsime“.

Chrisas Flemingas, „Brose Baskets“ treneris: „Mane sunervino pirmojo kėlinio pradžia ir trečiasis kėlinys. Per jį žalgiriečiai pataikė beveik visus metimus. Mums reikia išmokti žaisti tokio pobūdžio rungtynes“.

Statistika. „Žalgiriui“ taškų pelnė: Justinas Dentmonas (6 iš 6 tritaškių, 9 rez. perd.) 24, Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas (6 iš 6 dvitaškių, 9 atkov. kam.) po 12, Kšištofas Lavrinovičius 11, Martynas Pocius 9, Paulius Jankūnas 8, Artūras Milaknis 6, Tadas Klimavičius 4, Šarūnas Jasikevičius 3, Siimas-Sanderis Vene 2. „Brose Baskets“: Rakimas Sandersas ir Jamaras Smithas po 18, Zachas Wrightas ir Sharrodas Fordas po 10, Antonas Gavelis 9.

Kauno "Žalgiris"           -          Bambergo "Brose Basket"     91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27), 10 000 žiūrovų.
dvitaškiai          18/33 (55 proc.)  21/47 (44 proc.)
tritaškiai          15/29 (48 proc.)  11/20 (55 proc.)
baudos              13/17 (76 proc.)   6/8  (75 proc.)
atkovoti kamuoliai     43             24
perimti kamuoliai       8              9
klaidos                20             11
rezult. perdavimai     20             16
blokuoti metimai        1              2

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės

1-asis kėlinys. "Žalgiris" rungtynes pradėjo tokiu penketu: J.Dentomas, V.Lipkevičius, M.Pocius, P.Jankūnas ir R.Javtokas.

Pirmieji taškų sąskaitą atidarė svečiai, tačiau šeimininkai atsakė atakų škvalu. Tritaškį įšovė M.Pocius, J.Dentmonas praslydo po krepšiu ir - 6:3. J.Dentmonas smeigia dar vieną tritaškį, tą patį padaro ir V.Lipkevičius ir - 14:7 kauniečiai jau tolsta.

Tačiau vokiečiai nenusiteikę pasiduoti. Jie laimi atkarpą 6:0 ir jau kvėpuoja į nugarą - 16:13. "Žalgiris" pyktelėjo: K.Lavrinovičius išprovokavo varžovo nesportinę pražangą, Š.Jasikevičius pataikė iš toli ir kėlinys baigtas - 23:16.

2-asis kėlinys. Komandos tęsia tritaškių lietų. į Sh.Fordo tolimą šūvį, kauniečiai atsakė K.Lavrinovičiaus ir J.Dentmono tritaškiais. Tai leido atitrūkti iki dviženklio pranašumo - 31:21.

Po dar dviejų A.Milaknio tolimų dūrių 39:26 (17 min.). Kauniečiai sminga į duobę - 0:11. Nuo sąlyginai saugaus atstumo liko minimalus - 39:37.

Galiausiai vokiečiai lygina - 39:39.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė: Justinas Dentmonas 10, Kšištofas Lavrinovičius 7, Artūras Milaknis 6.

„Brose Baskets“: Sharrodas Fordas 8, Antonas Gavelis 7, Zachas Wrightas 6, Johnas Goldsberry 6.

3-asis kėlinys. Ilgoji pertrauka buvo naudingesnė "Žalgiriui". Sauliaus Štombergo auklėtiniai suprato trenerio raginimus ir metėsi į kovą.

Sužaidus mažiau nei 2 min. jie vėl pirmavo įtikinamiau 48:39. J.Dentmonas tęsė savo tritaškių šou - kažin, ar amerikietis nepritrūks jėgų, kaip tai nutiko praėjusią savaitę Turkijoje?

Dar vienas legionieriaus tritaškis bei rezultatyvus perdavimas R.Javtokui vokiečius siunčia į nokdauną - 65:48. Minutės pertraukėlė, kuri vargu ar juos išgelbės. Nors ir vėl susiūbavę šeimininkai paskutinį kėlinį pradės turėdami solidžų pranašumą 69:54.

4-asis kėlinys. Paskutinį ketvirtį vėl aktyviau pradeda svečiai. Jų tritaškis ir dvitaškis priartina - 69:59.

J.Dentmonas žingsniuoja ir verčia S.Štombergą prašyti minutės pertraukėlės. Vis dėlto amerikietis šiandien itin naudingas komandai - jau pelnė 18 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Likus 1,5 min. svečiai priartėjo iki pavojingų 6 taškų, o likus 1 min. iki 5-ių, bet J.Dentmonas vėl kalė vinį į vokiečių karstą. Jo tritaškis priartino prie antrosios pergalės.

Varžovai dar mėgino gelbėtis prasižengdami, bet tai juos menkai tegelbėjo. Tas pats J.Dentmonas smeigė paskutinį tritaškį - 91:81.

***

Prieš rungtynes

Istorija. Kauno ir Bambergo krepšininkai vienoje Eurolygos grupėje – jau trečią sezoną paeiliui. Pridėjus ir 2005–2006 m. dvikovas, žalgiriečiai laimėjo visas iki šiol įvykusias šešerias rungtynes. Pernai Bamberge "Žalgiris" išplėšė pergalę po pratęsimo 88:87, tačiau visam likusiam sezonui neteko Pauliaus Jankūno. Komandos kapitonas susižeidė petį, vėliau prireikė operacijos.

Kandžiojasi. Penktą kartą per pastaruosius septynerius metus Vokietijos čempionais tapę Chriso Flemingo auklėtiniai šiemet tikisi įkopti į naujas aukštumas. Eurolygos B grupėje nuo Bambergo kariaunos jau nukentėjo Strasbūro SIG ir "Anadolu Efes" ekipos. Tiesa, ketvirtame ture abi komandos patyrė nesėkmes: kauniečiai Turkijoje 61:72 pralaimėjo Stambulo "Anadolu Efes" ekipai, o "Brose Baskets" namuose neatlaikė Milano "EA7 Emporio Armani" atakų škvalo – 62:76. Maža to, Bambergo komandai svečiuose nepavyksta laimėti jau dešimt Eurolygos dvikovų iš eilės.

Legionieriai. Pagrindinius vaidmenis aikštėje atlieka Bambergo klubo legionieriai Jamaras Smithas, Antonas Gavelas, Zachas Wrightas, Sharrodas Fordas, Casey's Jacobsenas.