A. Dulkys ragina NVSC daugiau komunikuoti su gyventojais: neužtenka tik veiksmų

Sostinėje nuo legioneliozės mirus vyrui ir viešojoje erdvėje kilus klausimams dėl šios ligos pavojaus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, jog Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atlieka visus būtinuosius veiksmus šiai infekcijai riboti. Visgi, ministras linki centrui daugiau komunikuoti su gyventojais ir taip išvengti visuomenės gretose kylančio nerimo.

„Man atrodo, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tikrai atlieka visus būtinus veiksmus. Matyt, palinkėčiau šiai organizacijai daugiau komunikacijos su žmonėmis, nes neužtenka vien tik atlikti veiksmus, (reikia – ELTA) suteikti ir daugiau viešos informacijos, kad tarp žmonių nekiltų tiek daug nerimo“, – Eltai trečiadienį sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad Vilniuje prieš daugiau kaip savaitę nuo legioneliozės mirė vyras. Iš viso šiais metais nuo šios ligos mirė keturi asmenys.

„Tai yra šiais metais jau ketvirta mirtis, kai per visus 2023 metus mes turėjome keturis atvejus. Tai reiškia, kad tikrai stebime augimą užsikrėtimo šia liga“, – žurnalistams spaudos konferencijoje antradienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Vaidotas Gruodys.

Pasak NVSC specialistų, pavieniai legioneliozės atvejai šiemet jau fiksuoti Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje bei kituose didžiuosiuose miestuose.

Reaguodamas į situaciją NVSC primena svarbiausias legioneliozės prevencijos taisykles. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai akcentuoja, kad nuo šios ligos gyventojus apsaugoti gali profilaktinės priemonės: tinkamos vandens temperatūros palaikymas, nuolatinė vandens cirkuliacija ir vandens tiekimo sistemų priežiūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių