Kokias sveikatos problemas šeimos gydytojų komandoje padeda spręsti kineziterapeutai?

  • Teksto dydis:

Šeimos medicinos stiprinimas – vienas iš prioritetinių Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) tikslų. Todėl gydymo įstaigoms formuojant šeimos gydytojo komandas, jose dirba ir kineziterapeutai. Jie padeda gyventojams didinti fizinį pajėgumą, įveikti judesio sutrikimus, greičiau atsigauti po traumų.

„Siekiant didinti kokybiškų ir inovatyvių šeimos medicinos paslaugų prieinamumą, itin reikšmingas – kineziterapeutų vaidmuo šeimos gydytojų komandoje. Šie specialistai teikia individualias ar grupines paslaugas visų amžiaus grupių pacientams: konsultuoja gyvai ir nuotoliniu būdu, pritaiko gydymo programas pagal paciento poreikius“, – sakė SAM Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Elita Radkevič.

Pokyčiai stiprins teikiamų paslaugų operatyvumą ir kokybę

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos Kineziterapijos skyriaus vadovė, Lietuvos kineziterapeutų draugijos prezidentė prof. dr. Inesa Rimdeikienė sako, kad didžioji dalis asmens sveikatos problemų sprendžiama pirminės sveikatos priežiūros įstaigose. Jose itin prasmingas ir kineziterapeutų indėlis.

Pasak pašnekovės, dažniausiai šeimos gydytojai pacientus kineziterapeuto konsultacijai siunčia dėl kaklo, nugaros, juosmens, kryžmens skausmų, sąnarių, sausgyslių ir raiščių pažeidimų, kaulų lūžių. Kineziterapeutai nustato ir gydo judesių sutrikimus, didina pacientų fizinį bei funkcinį pajėgumą. Jie padeda išvengti ligų, pažeidimų progresavimo ir netgi jų galimo sukelti neįgalumo.

„Šeimos gydytojų ir kineziterapeutų bendradarbiavimas įgauna vis didesnę reikšmę, kadangi kineziterapeuto konsultacijos gali būti sėkmingai taikomos įvairiomis organų sistemų ligomis sergantiems pacientams“, – pažymėjo LSMU profesorė. Pasak jos, nuolatinis šeimos gydytojo ir kineziterapeuto bendradarbiavimas šeimos gydytojo komandoje prisidės prie sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo, atverdamas platesnes paciento pažinimo galimybes: „Tai leis dar geriau įsigilinti į paciento problemas ir padės greičiau jas spręsti.“

Sutrumpės paciento kelias

Prof. dr. I. Rimdeikienės teigimu, anksčiau pacientui atvykus pas šeimos gydytoją ir skundžiantis, pavyzdžiui, nugaros skausmu, šeimos gydytojas pirma pacientą siųsdavo reabilitologui, o pastarasis – kineziterapeutui. Prie šeimos gydytojo komandos prisijungiant kineziterapeutams, paciento kelias sutrumpėja.

„Nuo šiol pacientas kreipiasi į šeimos gydytoją, kuris identifikuoja, kad paciento problemą gali padėti išspręsti kineziterapeutas ir siunčia jo konsultacijai. Visų pirma, tokiu būdu išvengiama papildomos konsultacijos. Taip pat, trumpėja pacientų laukimo eilės, – sakė pašnekovė. – Pagrindinė nauda, kurią gaus pacientas, – dar greitesnės, kokybiškesnės ir lengviau pasiekiamos kineziterapeuto paslaugos.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

gydytojams stiprybės ir ačiū...../

gydytojams stiprybės ir ačiū...../ portretas
Gal nors čia atsirado protingas ir prisiminė tame taške sistemą iš TARYBINĖS LIETUVOS.... Tikiuosi ,kad bus po 10 tos pačios rūšies procedūrų... Ranką skauda ir,, adatėlėm" bado delną ,pirštų pagalvėles ,o kartais ir visą ranką... Paskyrė 4 sprando masažus....BŪTŲ 10 KAKTŲ MASAŽAS.... MATYSIU KOKS REZULTATAS BUS... TADA medikas vis pasakydavo ,kad 10 KARTŲ PER MAŽAI , jeigu įgalit paprašykit privačiai--5 rubliai....

Sena tarka

Sena tarka portretas
Būtų labai gerai.Nes šiuo metu kelias nuo šeimos gydytojo iki kineziterapeuto užtrunka pusmetį: eini pas šeimos gydytoją, jis rašo siuntimą echoskopijai, iš ten gauni siuntimą pas ortopedą, jis rašo siuntimą magnetui, po magneto grįžti pas ortopedą, Jis galiausiai rašo siuntimą reabilitologui, reabilitologas paskiria fizioterapiją, kurią gauni po menėsio. Krūvos išgertų tablečių, ištisai kamuojantiis skausmas, atsiprašinėjimai iš darbo, kol susirgimas taip įsisenėja, kad gydymo prireikia ilgesnio. Ir jau visai neduok dieve, jei turi 2 ortopedinius susirgimus, tuomet kelias kartojasi, nes pas vieną daktarą eini dėl kojos, o pas kitą dėl rankos.. Bjauri tvarka, dėl kurios kenčia pacientai. Ir dar tas absurdiškas reikalavimas, kad negali iš karto registruotis pvz, į rentgeną ir pas ortopedą atgal, turi sulaukti atsakymų. Visų laiko ir lėšų švaistymas.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių