Mokytojų trūkumą kompensuos abejotinais sprendimais

Vyriausybė svarsto galimybę mokyklose leisti dirbti aukštesniųjų kursų studentams ar pedagogo kvalifikacijos neturintiems specialistams. Taip tikimasi kompensuoti pedagogų trūkumą - pirminiais skaičiavimais, šiemet, kaip ir pernai, šalies mokyklose trūks apie tūkstančio pedagogų.

Gelbėdama mokyklas, švietimo ir mokslo ministerija parengė švietimo įstatymo pataisas, kad mokyklose galėtų dirbti ir specialistai, neturintys pedagogo kvalifikacijos. Ją specialistai įsipareigotų įgyti artimiausiu metu. Taip ministerija tikisi pakelti ir mokymo kokybę.

„Į mokyklas ateina tik kelių aukštųjų mokyklų absolventai. Mes norėtume, kad mokytojų kokybinė sudėtis iš esmės taptų įvairesnė, mišresnė, kad įvairių mokyklų absolventai ateitų į mokyklą", - teigia švietimo ir mokslo viceministrė Virginija Būdienė.

Pagal ministerijos parengtas pataisas, mokyklose galėtų dirbti ir aukštesniųjų kursų studentai.

Mokyklų direktoriai sako, kad mielai priimtų dirbti aukštesniųjų kursų studentus, tačiau abejoja, ar jie vyktų į mažesnius miestelius, kur pedagogų itin trūksta.

Tuo metu Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga sako, kad pedagoginio išsilavinimo neturintiems specialistams ar studentams trūks kvalifikacijos dirbti mokykloje ir dėl to nukentės mokiniai. Anot profesinės sąjungos, mokytojų trūkumą ministerija sprendžia ne nuo to galo.

„Mokytojų yra parengiama tiek, kiek jų nereikia, bet jie nueina dirbti kitur.  Pedagoginiame universitete atlikta apklausa parodė, kad tik 6 proc. studentų galvoja eiti dirbti į mokyklą. Pagrindinė to priežastis - maži atlyginimai", - teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas.

Švietimo įstatymo pataisos, mokyklose leidžiančios dirbti ir neturintiems pedagogo kvalifikacijos asmenims, svarstomos Vyriausybėje. Jei ši pritars, rudenį pataisos bus teikiamos Seimui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių