Nuo klonuotų šuniukų iki kupranugarių (nuotr.)

Amerikietė Bernanna McKinney negali atsidžiaugti penkiais identiškais savo nugaišusio pitbulterjero klonais, už kuriuos sumokėjo 50 tūkst. JAV dolerių (daugiau nei 100 tūkst. litų). Šuniukus klonavę Pietų Korėjos mokslininkai teigia, kad keturkojai yra pirmieji pasaulyje komerciniais tikslais klonuoti šunys.

Bendromis „RNL" biotechnologijų bendrovės ir Seulo nacionalinio universiteto mokslininkų pastangomis šuniukai gimė prieš savaitę.

Tie patys Seulo universiteto mokslininkai 2005 metais klonavo pirmąjį šunį pasaulyje - Afganų kurtą, vardu Snuppy.

„Tai stebuklas!" - pamačiusi penkis identiškus šuniukus sušuko B.McKinney. Moteris kreipėsi į korėjiečių mokslininkus po to, kai jos pitbulterjeras Bugeris nuo vėžio padvėsė 2006 metais.

Mokslininkai iš užšaldytų šuns ausies odos ląstelių, kurios buvo paimtos Bugeriui dar esant gyvam, sukūrė keletą embrionų. Gegužės pabaigoje buvo atlikta sudėtinga klonavimo procedūra. Šuniukų surogatinėmis motinomis tapo dvi korėjiečių mišrūnės.

B.McKinney pasakoja, kad prie Bugerio buvo labai prisirišusi, nes jis išgelbėjo jos gyvybę, kai moterį užpuolė kitas didelis šuo. Sužalotai moteriai teko kurį laiką praleisti invalido vežimėlyje. Moters teigimu, jai sergant augintinis pitbulterjeras daug padėjo - dantimis atidarydavo namų duris, numaudavo batus ir kojines, tempdavo invalido vėžimėlį, nors moteris šuns to niekada nebuvo mokiusi.

„Didžiausią nuostabą man kėlė jo gebėjimas mąstyti. Atrodė, jis supranta, kad aš negaliu valdyti savo rankų",- apie Bugerį pasakojo B.McKinney, kuri šuniui nudvėsus labai sielojosi.

Moteris žada tris klonuotus šuniukus parsivežti į savo namus Kalifornijoje, o likusius atiduoti neįgaliems ar senyvo amžiaus žmonėms, kuriems reikia jų pagalbos. Be naujų augintinių, B.McKinney dar turi penkis kitus šunis ir tris arklius.

Šuns klonavimas „RNL" bendrovėje kainuoja 150 tūkst. dolerių, tačiau mokslininkai sutiko amerikietei kainą nuleisti iki 50 tūkst., kadangi ji buvo pirma klientė.

Korėjos mokslininkai tikisi per metus klonuoti apie 300 šunų ir nori savo paslaugas pasiūlyti turtingiems klientams iš Artimųjų Rytų -  jiems klonuotų kupranugarius.

Nuotraukose: Mosklininkų klonuoti šuniukai



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių