- Vaida Repovienė, "Sekundė"
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ne vieną mokinių kartą išugdžiusi skaičiuojanti kelintą dešimtį metų mokymo įstaiga apgailėtinos būklės. Joje nebesaugu dirbti pedagogams, tėvai bijo į ją leisti vaikus, o švietimo įstaigos remontui pinigų Savivaldybėje trūksta.
Į „Sekundę“ kreipėsi neapsikentę tėvai, savo atžalas leidžiantys mokytis į Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinę mokyklą. Pasibaisėję kelių mokymo įstaigos kabinetų būkle, panevėžiečiai mano, kad net prieškariu buvo geriau.
„Mokykla atrodo lyg karo sąlygomis. Chemijos kabineto viename langų žioji skylė, kitas langas per pusę įskilęs. Mokytoja net neleidžia vaikams sėsti į prie lango esančius suolus, nes baiminasi, kad juos greitai gali nuo vėjo pakirsti liga“, – „Sekundei“ kalbėjo viena iš susirūpinusių motinų. Pasak jos, grindys kabinetuose betoninės, bet matosi, kad kadaise ant jų buvo paklotas linoleumas.
„Galima įžvelgti, kad kažkada būta linoleumo, nes ant betono matosi įsirėžę keli rudi kvadratėliai“, – ne itin malonų kabinetų vaizdą piešė pašnekovė.
Tvarkosi patys
Mokyklos direktorius Remigijus Glinskis pritarė, kad padėtis mokykloje tikrai nėra pati geriausia, tačiau, pasak jo, mokyklos administracija telkia visas pastangas, kad situacija pagerėtų.
„Tokių kabinetų, apie kurį šnekame dabar, prieš dešimt metų buvo kur kas daugiau, tačiau po truputį juos tvarkome. Įstaigos steigėja pinigų remontui neskiria, todėl tenka išsiversti su tais, kuriuos turi mokykla“, – teigė mokyklos vadovas.
Direktorius atskleidė, kad panašios būklės trečiame aukšte buvęs fizikos kabinetas. Pasak jo, mokykla remonto nematė nuo 1987 metų.
„Kasmet stengiamės patys sutvarkyti bent po vieną kabinetą. Ir tai darome savo rankomis“, – sako R.Glinskis.
Anot jo, į pagalbą mielai atskuba ir mokinių, ypač pradinukų, tėveliai.
Įstaigos vadovas pabrėžė, kad nuolatos rašo raštus miesto Savivaldybei, tačiau, pasak jo, rezultato kol kas nesimato. „Ąžuolo“ pagrindinė mokykla šiuo metu įrašyta į bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimo sąrašą aštuntoji.
Dalimis nelopo
Panevėžio miesto savivaldybės Statybos ir statinių priežiūrios skyriaus laikinai einanti vedėjos pareigas Violeta Lauraitienė teigė, kad „Ąžuolo“ pagrindinei mokyklai yra numatyta apie pusantro milijono litų avarinių situacijų padariniams šalinti.
„Tai yra pinigai, skirti prakiurusiems mokyklos vamzdynams tvarkyti ar įvykus kitai nenumatytai avarijai“, – sakė specialistė.
V.Lauraitienė pripažino, kad vasaros pradžioje numatyti 89 tūkstančiai litų mokyklai buvo lyg lašas jūroje, kadangi minimoje švietimo įstaigoje situacija tikrai apverktina.
Investicijų skyriaus vedėja Diana Bajorūnė teigė, kad daliniam švietimo įstaigų remontui pinigai neskiriami, tik visam įstaigos pastato modernizavimui.
Nepraleidžia pro pirštus
Panevėžio visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė peržvelgusi praėjusių metų mokyklos patikrinimo blanką apgailestavo, kad padėtis mokykloje sudėtinga.
Tačiau, pasak jos, su panašiomis problemomis susiduria ne viena miesto švietimo įstaiga.
Kontrolės skyriaus vedėja pabrėžė, kad „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos direktorius visada kreipdavosisi į Savivaldybę, nurodydamas, ką mokykloje būtina remontuoti, ir taip tikėdamasis iš steigėjos gauti pinigų.
Tai, pasak specialistės, pliusas, nes direktorius atsiradus problemų nesielgia aplaidžiai. Jei mokykla nėra tvarkoma dėl paties vadovo kaltės, jam skiriamos baudos.
„Patikrinę ir radę pažeidimų, prašome, kad vadovas paaiškintų, dėl kokių priežasčių kyla problemų. Mokyklos direktorius visuomet nurodo, kad trūksta lėšų, kurių neskiria Savivaldybė, ir prideda kreipimosi raštus, kuriais steigėjos prašo skirti lėšų pažeidimams šalinti“, – sakė V.Vyčienė. Pasak jos, praėjusiais mokslo metais pagrindinė mokykla tikrinta du kartus.
„Blogiausia patalpų būklė. Informatikos kabinete netinkamai įrengtos kompiuterizuotos vietos, mokyklos teritorija aptverta tik iš dalies, kai kurios lempos kabinetuose perdegusios, nusidėvėjusios grindų dangos“, – išvardijo pažeidimus skyriaus vedėja.
Pasak jos, mokykloje taip pat netinkamai įrengti tualetai. Juose nėra durų, tik pertvaros. Nesandarūs įstaigos langai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Specialistai: mokyklose vaikai maitinami skurdžiai ir prastos kokybės maistu7
Vaikystėje suformuoti mitybos įpročiai išlieka visam gyvenimui, todėl labai svarbu, kad vaikai būtų maitinami racionaliu, subalansuotu ir sveiku maistu. Tačiau šiuo metu tokio lygio maitinimą mūsų moksleiviams gali pasiūlyti vos viena ...
-
Naują pasą gavusi 102-ejų vilnietė susigraudino
Sostinėje migracijos pareigūnai apsilankė 103-iuosius einančios vilnietės Liudvikos Juodienės namuose. Taip Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) tęsia tradiciją pagerbti naują as...
-
Aukštosiose mokosi 4 kaliniai, už studijas jie moka patys
Šiemet Lietuvos šalies aukštosiose mokyklose studijuoja keturi iš daugiau kaip 8 tūkst. laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų. Šių mokslo metų pradžioje aukštuosius mokslus buvo pradėję penki nute...
-
Tarmės vaikams – nežinoma žemė?
Jauniausiai klaipėdiečių kartai žemaičių tarmė šiandien skamba tarsi užsienio kalba. Tarmių metams skirtoje vakaronėje dalyvavę darželio „Puriena“ vaikai suabejojo, ar auklėtojos kalbėjo lietuviškai. Sudėtinga užduoti...
-
D. Pavalkis neigia siūlęs uždaryti kelis universitetus (patikslinta)4
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis teigia, kad jis nesiūlė uždaryti nė vieno universiteto. Su Lietuvos edukologijos universiteto rektoriumi Algirdu Gaižučiu susitikęs ministras apgailestavo, kad žiniasklaida netiksliai perteikė jo t...
-
Klaipėdos moksleiviams – elektroniniai pažymėjimai2
Visose uostamiesčio švietimo įstaigose – ir mokyklose, ir neformaliojo ugdymo per trejus metus moksleiviai turės būti aprūpinti elektroniniais mokinio pažymėjimais, kurie leis sekti kiekvieną vaikų žingsnį. ...
-
Klaipėdos darželinukus supažindins su jūros paslaptimis
Kol dalyje Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijų darbuojasi statybininkai, muziejaus edukatoriai paruošė specialią išvažiuojamąją programą „Žuvininkai mes esme“, skirtą patiems mažiausiems – darželinukams. "Tikr...
-
D. Pavalkis persigalvojo – nė vieno universiteto uždaryti nereikia?2
Praėjusią savaitę švietimo ir mokslo ministras pareiškė, kad Edukologijos ir Šiaulių universitetai taip toliau dirbti negalės, nes jų mokymo kokybė yra per žema. Šiais metais mokesčių mokėtojai universitetams finansuoti ...
-
„Erasmus plius“ gavo Europos Parlamento pritarimą
Europos Parlamentas šią savaitę patvirtino švietimo paramos programą "Erasmus plius", kuri apjungia devynias buvusias programas – "Erasmus", "Comenius", "Leonardo da Vinci", "Grundtvig", ...
-
Klaipėdos universitete – fakultetų jungtuvės
KU taryba nusprendė, jog septyni KU fakultetai bus pertvarkomi į keturis, atsiras du nauji institutai, o esamų struktūra pakis. Studentų priėmimas 2015 metais jau vyks į pertvarkytus fakultetus. ...