Pedagogai susitarė su ministerija

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei švietimo sistemos darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų centras trečiadienį pasirašė susitarimą, kuriuo siekiama tobulinti socialinį dialogą švietime.

Susitarimu šalys įsipareigoja bendradarbiauti spendžiant švietimo įstaigų darbuotojų darbo, ekonomines ir socialines problemas bei siekti, kad konfliktinės situacijos būtų sprendžiamos dialogu.

Taip pat susitarta keistis aktualia informacija, konsultuotis dėl abiem šalims priimtinų sprendimo būdų, aktualiausias problemas svarstyti ir sprendimus priimti bendruose posėdžiuose. Prireikus bus sudaromi konkretūs susitarimai, kuriais būtų siekiama gerinti švietimo įstaigų darbuotojų ekonominę ir socialinę padėtį.

„Tai dalykiškas, konkretus susitarimas, kaip ministerija ir profesinės sąjungos bendradarbiaus, siekdamos pagerinti mokytojo socialinį statusą, iš esmės spręsdamos mokytojų atlyginimų, darbo, mokymo kokybės ir kitus aktualius klausimus. Kurdami sutartį dirbome labai intensyviai. Norėčiau padėkoti profesinėms sąjungoms už konstruktyvų darbą", - ŠMM pranešime cituojamas švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

Profesinių sąjungų centrą sudaro Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga".

Po 2007-2008 metais vykusių šalies mokytojų streikų ir protesto akcijų Vyriausybė atsižvelgė į švietimo darbuotojų reikalavimus ir pakėlė atlyginimus.

Lrt.lt primena, kad balandžio mėnesį Vyriausybė pritarė Seimo pasiūlymui mokytojų algas šiemet kelti ne anksčiau žadėtais 20, bet 25 proc. Pedagogų algos nuo gegužės didėjo 10 proc., o nuo rugsėjo paaugs dar 15 proc. 

Iš viso, anot Vyriausybės, mokytojų atlyginimų didinimui šiais metais reikės beveik 190 mln., o 2009 metais - 1,11 mlrd. litų.

Įgyvendinus programą, pedagoginių darbuotojų darbo užmokestis 2011 metais padidėtų vidutiniškai 100 proc., palyginti su darbo užmokesčiu, gautu iki šių metų gegužės.

Kovo mėnesį, Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvoje streikavo 50 mokyklų mokytojai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių