Pirkiniai pašto siuntose: ką turime žinoti?

  • Teksto dydis:

Didėjant prekių, įsigytų iš elektroninių parduotuvių ir siunčiamų paštu, srautui, Lietuvos paštas ir Muitinės departamentas atkreipia dėmesį į galimus importo mokesčius ir sugriežtintą kontrolę bei primena, kokius daiktus siųsti draudžiama.

„Prieš užsisakant prekių internetu gyventojams rekomenduojame įvertinti galimas papildomas importo mokesčių išlaidas ir pasidomėti prekių siuntimosi ypatybėmis. Iš elektroninių parduotuvių įsigytiems ir pašto siuntomis atkeliaujantiems daiktams gali būti pritaikyti importo muito ir kiti mokesčiai. Laikantis saugumo reikalavimų pašto siuntos yra peršviečiamos rentgenu, kad jas transportuojant neįvyktų nelaimingų atsitikimų. Dėl to dalis pašto siuntų gali būti sulaikytos ir nepasiekti adresatų. Įsigydami pirkinius būtinai pasidomėkite, ar juos galima siųsti paštu“, – sako Lietuvos pašto Pašto operacijų direktorius Algirdas Šimonis.

Iš trečiųjų šalių gaunamas pašto siuntas paprastai reikia deklaruoti, kad jos patektų į mūsų šalį. Trečiosiose šalyse internetu įsigytos prekės neapmokestinamos, kai jų vertė neviršija 22 eurų. Privataus asmens kitam privačiam asmeniui siunčiama siunta apmokestinama, jei jos vertė viršija 45 eurus. O abiem atvejais siuntai viršijus 150 eurų vertę, ji dar apmokestinama ir muito mokesčiais. Nuo importo muitų ir PVM mokėjimo neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetinis vanduo, tabakas ir jo gaminiai.

Lietuvos paštas primena, kad pašto siuntomis siųsti galima ne viską. Griežtai draudžiama siųsti narkotines ir psichotropines, sprogiąsias (pvz., oro pagalves), degiąsias, radioaktyviąsias, toksines ir kitas pavojingas medžiagas, sprogstamuosius įtaisus (taip pat ir deaktyvuotus, neutralizuotus), šaunamuosius ginklus, jų kopijas ar imitacijas, žiebtuvėlius, degtukus, magnetukus, aerozolius, ličio baterijas, jeigu jos siunčiamos ne elektroniniame įrenginyje. Vertybinius popierius, juvelyrinius papuošalus ir kitas brangenybes galima siųsti tik įvertintosiomis (apdraustosiomis) pašto siuntomis ir tik į tas šalis, į kurias leidžiama jas įvežti. Visą draudžiamų paštu siųsti daiktų sąrašą pagal atskiras užsienio šalis galima rasti Lietuvos pašto internetinėje svetainėje lietuvospaštas.lt.

Tarp muitinėje sulaikomų pašto siuntų neretai pasitaiko intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais įtariamų prekių, o ypač „Adidas“, „Nike“, „Michael Kors“, „Samsung“ prekių ženklų klastočių. Perkantiesiems internetu užsienio elektroninėse parduotuvėse muitinės pareigūnai pataria nesusivilioti itin maža prekės kaina, nes greičiausiai nusipirksite klastotę.

Taip pat Muitinės departamentas informuoja, kad nuo lapkričio 1 dienos į Lietuvą iš trečiųjų šalių bus galima atsigabenti mažiau vaistų asmeninėms reikmėms. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą naują tvarką nuo kito mėnesio pradžios paštu iš ne Europos Sąjungos šalių vaistų asmeninėms reikmėms bus galima parsisiųsti ne dažniau kaip vieną kartą per mėnesį ir ne daugiau kaip 10 pakuočių. Jei gydymui reikia didesnio jų kiekio ir yra išduota tai patvirtinanti gydytojo pažyma, tuomet galima parsisiųsti ne didesnį nei gydytojo pažymoje nurodytą vaistų kiekį pažymos galiojimo laikotarpiu.

Daugiau informacijos apie pašto siuntomis iš trečiųjų šalių gabenamas prekes ir joms taikomus importo mokesčius galima rasti tiek Lietuvos pašto, tiek Lietuvos muitinės internetinėse svetainėse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

juokas

juokas portretas
Nė viena šalis taip nevagia kaip lietuva jau faktas ir perkant kai parašai i lietuva iškart atsisako siųsti nes dingsta prekės kas vagia muitininkai ir pašto darbuotojai

Kurgi ne

Kurgi ne portretas
Tai papasakojo -"internetu įsigytos prekės neapmokestinamos, kai jų vertė neviršija 22 eurų"! Užsisakiau iš Amazon knygą už 10 dolerių, o mūsų brangiausia muitinė už "neapmuitintą" prekę nuo manęs nulupo devynis eurus. Už ką? Ogi "už deklaravimą"! Knyga pabrango daugiau nei dvigubai, pašto išlaidų neskaitant. Jei būtų dar ir apmuitinta, turbūt trigubai pabrangus būtų. Kiek suprantu, jei prekė neapmuitinta, tie euriukai "už deklaravimą" imami šiaip sau, o kai apmuitinta, tai muitas plius devyni euriukai vėlgi "už deklaravimą"... Kas čia do mokestis-nemokestis "už deklaravimą" toks, gal paaiškintų kas nors? Dėkavoju be kepurės!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių