Tarp 50 didžiausių Baltijos šalių bendrovių pirmauja lietuviškos įmonės

  • Teksto dydis:

2024 m. Baltijos šalių TOP-50 didžiausių įmonių reitinge lyderiaujančias pozicijas užėmė lietuviškos bendrovės. Jų šiame sąraše buvo 26.

Be to, pabrėžiama, kad Lietuvos bendrovės reitinge ne tik užima pirmąsias penkias pozicijas, bet ir generuoja reikšmingą dalį pajamų (67,5 proc.) bei pelno (75 proc). „Coface Baltics“ teigimu, iš 26 į reitingą patekusių lietuviškų bendrovių 17 augino pajamas, o 9 patyrė jų sumažėjimą.

2024 m. reitinge pirmąją vietą užima „Vilniaus prekyba“, kurios pajamos pernai siekė 7,7 mlrd. eurų (19,27 proc. daugiau nei 2022 m.). Antrąją vietą reitinge užėmė „Orlen Lietuva“, kurios pajamos, palyginti su 2022 m., krito 14,9 proc. iki 6,4 mlrd. eurų. Tuo metu trečioje vietoje, kaip ir pernai, yra „Maxima grupė“, kurios pajamos pernai augo 13,4 proc. ir pasiekė 5,8 mlrd. eurų.

Kaip ir pernai, šiemet „Ignitis grupė“ liko ketvirtoje vietoje – bendrovės pajamos 2003 m. sudarė 2,5 mlrd. eurų. Penktoje vietoje esanti „Maxima LT“ taip pat pademonstravo augimą – pernai bendrovės pajamos padidėjo beveik 8 proc. iki 2,1 mlrd. eurų.

Skaičiuojama, kad į reitingą taip pat pateko 16 Estijos įmonių bei 8 Latvijos bendrovės.

„Coface“ Baltijos įmonių TOP-50 reitingas apima didžiausias regiono įmones, remiantis jų apyvarta kalendoriniais 2023 metais. Tyrimas apima Estiją, Latviją ir Lietuvą. Į reitingą įtrauktos didžiausios Baltijos šalių įmonės, kurių apyvarta yra ne mažesnė kaip 300 mln. eurų. Į reitingą nepateko finansinių paslaugų teikėjai, tokie kaip bankai, draudimo bendrovės, lizingo bendrovės ir brokeriai. „Coface“ reitingas yra pagrįstas pajamomis ir kitais svarbiausiais verslo rodikliais, pvz., grynuoju pelnu ir darbuotojų skaičiumi. Įmonės, kurios buvo pakviestos, tačiau atsisakė pateikti informaciją, į galutinį reitingą nepateko.



NAUJAUSI KOMENTARAI

aš tik paklausiau

aš tik paklausiau portretas
ar bankrotų skaičiumi pirmauja ??
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių