Mėgstamiausių filmų trejetuką pristato Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programos sudarytojai

  • Teksto dydis:

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) skelbia tris filmus, kuriuos atrinko ateinančios kartos programos sudarytojai. Gyventi tuo, ką darai, kviečiantys jaunųjų programerių pasirinkimai, lietuvių autorių premjeros, naujausi dokumentiniai filmai iš viso pasaulio, unikalaus menininko retrospektyva ir virtualiosios realybės patirtys – rugsėjo 23–spalio 10 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internete.

VDFF į festivalio organizavimo užkulisius šiemet ir vėl „įsileido“ jaunuosius programos sudarytojus. Įtraukti filmais besidominčius vyresniųjų klasių mokinius į festivalio „virtuvę“ – bendra VDFF, tarptautinio projekto „Moving Cinema“ bei medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ iniciatyva. Jos tikslas – supažindinti vaikus ir jaunimą su kino įvairove, ugdyti atidų ir jautrų žvilgsnį į supančią aplinką, kritinį mąstymą bei pasiūlyti kiną kaip vieną iš galimų saviraiškos būdų.

Bendradarbiaudami su VDFF programos sudarytojomis, jaunieji jų kolegos atrinko filmus ir pristato savo programą. Į šį rinkinį, pavadintą „Gyventi tuo, ką darai“, pateko „Raganos iš Rytų“ (Julien Faraut, 2021), „Faya Dayi“ (Jesicca Beshir, 2021) ir „Tranzistorių seserys“ (Lisa Rovner, 2020).

„Visi trys mūsų sudaryto rinkinio filmai įkvepia patikėti savimi, savo vidine jėga ir įgyvendinti savo troškimus netgi tada, kai aplinka tavęs nepalaiko, – savo pasirinkimą komentuoja jaunieji programos sudarytojai. – Filmų veikėjai mums primena, kad gyvenime neverta pasiduoti. Juk netgi nesėkmė gali atskleisti vidinius žmogaus resursus ir padaryti jį stipresniu, nes jis drąsiai ryžosi priimti iššūkius.“

Dokumentinis filmas „Raganos iš Rytų“ kviečia susipažinti su Japonijos tinklinio komandos narėmis. Jaunuosius programerius šios moterys sužavėjo savo sportine drausme, atsidavimu komandai ir troškimu laimėti. Filmas suteikia galimybę žiūrovui prisiliesti prie Japonijos kultūros ir leistis į kelionę po netolimą šios šalies praeitį – XX amžių.

Filmo „Raganos iš Rytų“ anonsas

Antrasis rinkinio filmas „Faya Dayi“, anot būsimųjų kino industrijos profesionalų, išsiskiria vidiniais veikėjų peizažais, dvasingomis mintimis, kasdienybės poezija. Tai poetinė dokumentika, kuri žadina bendražmogiškus jausmus ir intuiciją.

Filmo „Faya Dayi“ anonsas

„Tranzistorių seserys“ vėl kviečia žiūrovą į stiprių moterų pasaulį, kuriame jos svajoja, kuria ir gyvena ateities muzika“, – sako jaunieji programos sudarytojai.

Filmo „Tranzistorių seserys“ anonsas

Visi trys rinktinės „Gyventi tuo, ką darai“ filmai yra iš pagrindinės festivalio programos, atspindinčios įdomiausius pasaulio dokumentininkų ieškojimus. Be jos, VDFF šiais metais taip pat pristato dvi lietuvių filmų premjeras: Jurgio Matulevičiaus ir Pauliaus Aničo „Auksinį flakoną“ (2021) bei Gerdos Paliušytės „Nevermore“ (2020). Taip pat – teminę programą „Žemės stebėtojai“, kviesiančią pamąstyti apie paraleles tarp žemės ir kosmoso, virtualios realybės filmų programą ir šveicarų-kanadiečių režisieriaus Peterio Mettlerio filmų retrospektyvą.

Festivalis vyksta rugsėjo 23–spalio 3 d. – Vilniuje, spalio 1 d. Kaune, spalio 8–10 d. – Klaipėdoje. VDFF filmus kvies žiūrėti ir virtualiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių