Vyras Nyderlandų Roterdamo mieste, policijos duomenimis, peiliu puolė praeivius. Vienas žmogus žuvo ir dar vienas buvo sunkiai sužeistas, tinkle X pranešė pareigūnai. Spėjamas užpuolikas sulaikytas. Jo motyvas neskelbiamas.
Vokietijos policijai ketvirtadienį nušovus prie Izraelio konsulato Miunchene šaudžiusį vyrą, šalies kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pareiškė, kad „antisemitizmui ir islamizmui čia [Vokietijoje] nėra vietos“.
Austrijos policija pirmadienį keturiuose šalies regionuose surengė reidus daugiau kaip 60 adresų, siejamų su radikaliais islamistais, pranešė prokurorai.
Po trijų žmonių gyvybes nusinešusio islamistinio išpuolio Nicoje Prancūzija įspėjo savo piliečius visame pasaulyje dėl atakų. „Grėsmė yra visur“, - penktadienį po saugumo kabineto posėdžio, kuriam vadovavo prezidentas Emmanuelis Macronas, sakė užsienio reikalų ministras Yvesas Le Drianas.
Prancūzijos valdžia per mėnesį išsiuntė iš šalies 14 užsieniečių, kurie, kaip įtariama, skleidė radikalias idėjas. Tai penktadienį pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Géraldas Darmaninas.
Jungtinių Tautų iniciatyvos tarptautiniams veiksmams prieš ekstremizmą skatinti vadovas Miguelis Angelis Moratinosas trečiadienį išreiškė „didelį susirūpinimą“ augančia įtampa dėl pranašo Muhammado karikatūrų ir paragino laikytis „abipusės pagarbos“ tarp skirtingų tikėjimų ir politinių pažiūrų žmonių.
Bangladeše dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves, protestuodami prieš Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teiginius apie islamą. Policijos duomenimis, per 40 000 gyventojų antradienį sostinėje Dakoje dalyvavo vienos islamistinės partijos organizuotoje demonstracijoje.
Pakistano ministras pirmininkas Imranas Khanas (Imranas Chanas) sekmadienį apkaltino Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną) „puolant islamą“ po to, kai Europos lyderis sukritikavo islamistus ir gynė pranašo Mahometo karikatūrų viešą rodymą.
Ar dabartinė pasaulio kova su islamiškuoju terorizmu turi ką nors bendro su prieš kelis dešimtmečius pasibaigusiu Šaltuoju karu tarp demokratinių Vakarų ir komunistinių Rytų? Gal tik tai, kad, laimei, abudu karai – ne „karšti“ įprastine prasme.