Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba ketvirtadienį pasmerkė Irano represijas prieš taikius protestuotojus po Mahsos Amini mirties ir nubalsavo už pasiūlymą pradėti aukšto lygio tyrimą dėl protestų malšinimo praliejant kraują.
Iranas per jau daugiau kaip du mėnesius trunkančius protestus, kuriuos išprovokavo Mahsos Amini mirtis, suėmė 40 užsienio piliečių, antradienį pranešė šalies teismų sistema.
„Oskarą“ pelniusios aktorės Marion Cotillard (Marion Kotijar) ir Juliette Binoche (Žuliet Binoš) taip pat ir kitos Prancūzijos kino ir muzikos žvaigždės nusifilmavo vaizdo įraše, kuriame, išreikšdamos paramą Irano protestuotojams, nusikirpo plaukus.
Jungtinės Valstijos yra „sunerimusios ir pasibaisėjusios“ tuo, kaip Irano valdžia malšina studentų protestus, kilusius dėl dorovės policijos sulaikytos Mahsos Amini mirties, pirmadienį pareiškė Baltieji rūmai.
Norvegijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Irano žmogaus teisės“ (IHR) pirmadienį pranešė, kad Irano valdžios institucijoms slopinant protestus po Mahsos Amini mirties žuvo mažiausiai 76 žmonės.
Vienas aukšto rango iraniečių parlamentaras pirmadienį pranešė, kad per lapkritį vykusius protestus, kuriuos išprovokavo pakilusios degalų kainos, žuvo 230 žmonių.
Manoma, kad Irane per praėjusį mėnesį šalį krėtusius protestus, kuriuos sukėlė padidėjusios degalų kainos, žuvo mažiausiai 208 žmonės, pirmadienį paskelbė „Amnesty International“ organizacija.
Pietvakarių Irane vėlai sekmadienį prieš vandens užterštumą protestavę demonstrantai susirėmė su saugumo pajėgomis, praėjus parai po panašių naktinių susirėmimų, per kuriuos buvo sužeisti keli protestuotojai, pranešė valstybinė žiniasklaida.