Europos vaistų agentūra (EMA) ketvirtadienį iš dalies patvirtino prašymą dėl seniai laukiamo naujo vaisto nuo Alzheimerio (Alcheimerio) ligos pateikimo rinkai, panaikindama ankstesnį sprendimą žalios šviesos neuždegti.
Mankšta ar sėdėjimas poliklinikoje? Gražina pasirinko pirmąjį variantą. Nors diagnozę – padidėjęs cholesterolis, išgirdo seniai, gėrė ir vaistus. „Prieš kokius 40 metų buvo padidėjęs“, – pasakojo ji LNK žurnalistams.
Rugsėjo 21-ąją buvo minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Ji skirta atkreipti visuomenės dėmesį ir plėsti žinias apie asmenis, sergančius šia liga, mažinti susijusias stigmas bei prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo, feisbuke skelbia Kauno miesto savivaldybė.
JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) užregistravo naują vaistinį preparatą Alzheimerio ligai gydyti. Sparčiai senstant Vakarų visuomenėms ir daugėjant šios ligos atvejų, į naująjį vaistą dedama daug vilčių. Tačiau ar jos iš tiesų pagrįstos?
Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį pranešė, kad patvirtino pirmą naują po beveik dviejų dešimtmečių vaistinį preparatą, skirtą Alzheimerio (Alcheimerio) ligai gydyti ir pirmąjį – skirtą apsaugoti nuo šio susirgimo lemiamos silpnaprotystės.
Apie Alzheimerio ligą tikriausiai bent kartą yra pagalvojęs kiekvienas brandesnio amžiaus žmogus. Vis tik nėra vienos aiškios priežasties, kodėl vieni suserga Alzheimeriu, o kiti – ne. „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič turi 5 patarimus, kaip sumažinti riziką susirgti šia liga.
Nyderlanduose pirmadienį prieš teismą stojo gydytoja, atlikusi eutanaziją sunkia demencijos forma sergančiai, bet norą numirti pareiškusiai pacientei, pranešė prokurorai.
Tarp pagrindinių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Neuromokslų instituto Biochemijos laboratorijos vyriausiosios mokslo darbuotojos, profesorės Vilmantės Borutaitės mokslinių interesų – mitochondrijų fiziologijos ir ląstelių energetinių funkcijų reguliacijos – vieni svarbiausių – su Alzheimerio liga susiję tyrimai.