Parduotuvių lentynose turėtų padaugėti nacionalinės kokybės produktų. Specialistai gamintojams žada pigesnius ir greitesnius sertifikatus. Gyventojai pripažįsta, kad žinių apie produktų ženklinimą trūksta.
Buitinės ir išmaniosios technikos gamintojai netrukus gali būti priversti taisyti net ir negarantines prekes nemokamai arba už „pagrįstą kainą“. O pataisius sugedusią garantinę techniką dar metams pratęsti jos garantinį terminą. Tokioms įstatymo pataisoms jau pritarė Europos Parlamentas. Kad jos galutinai įsiteisėtų, jas turi patvirtinti bendrijos narės. Apie tai, ką darys gamintojai, priversti telefonus, kompiuterius, skalbimo mašinas ar šaldytuvus taisyti kone nemokamai ir kodėl iš viso prireikė tokio įstatymo, LNK žurnalistas kalbėjosi su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi.
Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos šiemet sausį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, sumažėjo 8,3 proc., be rafinuotų naftos produktų – 6,8 procento.
Baltijos valstybėse kainas per praėjusius metus labiausiai sumažino Latvijos, o mažiausiai – Estijos pramonės produkcijos gamintojai, rodo nacionalinių statistikos tarnybų paskelbti duomenys.
Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo nuo minus 6,5 iki minus 7,2 proc., o per metus – palyginti su 2022 metų rugpjūčiu, – jis smuko 3 procentiniais punktais.
15 Lietuvos maisto pramonės įmonių dalyvauja Taivano sostinėje Taipėjuje vykstančioje maisto produktų bei gėrimų parodoje „Food Taipei Show 2023“, kur tikisi rasti potencialių pirkėjų ir taip išplėsti eksportą į šią Azijos rinką.