Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (KVMT) atgimsta legendinis Anatolijaus Šenderovo baletas „Dezdemona“. Choreografės Anželikos Cholinos režisuojamas, pirmą kartą Kaune statomas spektaklis žiūrovams žada nepamirštamą reginį.
Kinematografai Marius Krivičius ir Lina Margaitytė iš džiaugsmų ir sunkumų, nostalgiškų prisiminimų ir įkvepiančių kelionių kuria savo gyvenimo filmą. Jų akimis matomi vaizdai artimi ir daugeliui mūsų.
Kinematografas Motiejus Barauskas (30 metų), žinomo Lietuvos spaudos fotografo Butauto Barausko sūnus, šiuo metu gyvena Los Andžele, Kalifornijoje. Nemažą vaikystės dalį praleidęs su tėčiu žurnalistų apsuptyje, vyras sako, kad, vaiko akimis žiūrint, tas procesas visada įkvėpdavo – žmonės, jų erdvės, namai.
Lietuvos kinematografininkų sąjungoje 17-tą kartą įteikti apdovanojimai už geriausius darbus kine. Penkių kino profesionalų komisija pagrindinį prizą skyrė operatoriui Eitvydui Doškui – už režisieriaus Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ vaizdo kultūrą.
Specialusis diplomas atiteko režisieriaus Algimanto Puipos filmo „Edeno sodas“ aktorių ansambliui.
Dokumentinio kino kūrėjui ir fotomenininkui Algirdui Tarvydui įteiktas specialusis diplomas už filmą „Zigmas Zinkevičius. Pamilęs lietuvių kalbą“. Penktadienio vakarą Tarvydui skirtas ir Kultūr
Visai neseniai, viename žurnale pasirodė smagus straipsnis skirtas, nacionalinei šiuolaikinei mūsų šalies kinematografijai. Jo autorius išskyrė tris šiuolaikinio tautinio kino porūšius, iš kurių nė vienas nežavi.
Pirmasis – dirbtinio patriotinio patoso ir farso kupinas kinas, t.y. toks, kuris imituoja nacionalinių vertybių šlovinimą, bet tai labiau primena pasityčiojimą iš patriotizmo. Antrajam porūšiui priskiriamos šlykščios sekso komedijos, pasakojančios apie „paprasto žmogaus“ gyvenimą. Esminis šio porūšio bruožas – išskirtinis kvailumas. Na ir tre
Rudens pradžioje įspūdingą partizanams atminti skirtą vaizdo siužetą kartu su bendraminčiais videografu Jevgeniju Tichonovu ir kirpėju Raimondu Pasternackiu pristatęs dizaineris Giedrius Paulauskas sulaukė gerų žinių. Kinematografijos konkurse jų darbas pateko tarp trijų geriausių, o aukščiausius balus skyręs teisėjas prisipažino vaizdo siužetą žiūrėjęs net kelis kartus – jis taip jam patiko.
„Šiame vaizdo klipe man patiko viskas. Genialiai paprastą idėją tiesiog fantastiškai išpildė profesionalus kinematografo darbas, režisūra ir montažas. Žiūrėjau
Lietuvos kinematografininkų sąjungos teikiamo apdovanojimo laureatais šiemet tapo filmo „Česlovo Milošo amžius“ autoriai Juozas Javaitis ir Pranas Morkus.
Jie įvertinti už kultūrinę misiją įtaigiai atskleidžiant poeto asmenybę plačiame XX amžiaus istorijos kontekste, pranešė sąjunga.
Šis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausią sąjungos narių sukurtą kinematografijos kūrinį, kūrybinį darbą.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus apdovanojimas „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“ po mirties suteiktas Lietuv