Barberių salone broliai Basharas ir Bilalas jaučiasi kaip namie. Tokį pat jausmą jame patiria ir klientai. Čia jie žaidžia kompiuterinius žaidimus, gurkšnoja gėrimus ir vieni kitus vadina habibiais.
Kur dirbti, kiek uždirbti, kur pinigus išleisti arba ką sodinti šį pavasarį? Tai klausimai, kuriais lietuviai konsultuojasi su būrėjais, astrologais, kirpėjais ar sporto treneriais.
Latvijos kirpėjai protestuodami prieš suvaržymus dėl pandemijos žengė neįprastą žingsnį ir ėmė siūlyti savo paslaugas apsnigtuose miškuose ar ant užšalusių ežerų.
Lietuvos grožio specialistų bendruomenė laišku kreipėsi į valstybės vadovus, ministrus ir žiniasklaidą, prašydama atkreipti dėmesį į kritinę kirpėjų ir kitų grožio specialistų padėtį, kurioje jie yra atsidūrę dėl įvestų karantino ribojimų Lietuvoje, nenustačius išgyvenimą užtikrinančio kompensavimo mechanizmo.
Jau keletą mėnesių besitęsiantis antrasis karantinas visiškai sustabdė kirpyklų, vizažo meistrų ir kitų grožio specialistų veiklą. Nors šios srities atstovai teigia pirmojo karantino metu įrodę mokantys dirbti saugiomis sąlygomis, dabar jie jaučiasi pamiršti ir pažeminti, mat, sustojus darbams, gaunamos išmokos neužtenka net salono nuomai susimokėti ir tenka gyventi iš santaupų.
Vyriausybei sekmadienį nutarus karantino metu drausti grožio salonų, kirpyklų veiklą, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako sutinkanti, kad karantiną griežtinti reikia, tačiau iš Vyriausybės pasigedo įspėjimo, jog jų veikla bus stabdoma.
Nuo gegužės 18 dienos Vyriausybei leidus atnaujinti visas grožio paslaugas, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė teigia, kad grožio specialistai iki šiol dirba ne visu pajėgumu. Pasak asociacijos atstovės, klientai kai kuriomis siūlomomis paslaugomis naudojasi pasyviai.
Vyriausybei leidus nuo kito pirmadienio teikti visas grožio paslaugas, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad sektoriui tai yra džiugi naujiena.
Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio savo veiklą gali atnaujinti grožio salonai. Visgi dalis jų, kaip sako Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė, to daryti neskuba. Asociacijos atstovės teigimu, laiko pasiruošti veiklos atnaujinimui nebuvo daug.
Dviejų savaičių ekstremalios situacijos terminas bus tęsiamas nežinia kiek. Daugeliui verslų COVID-19 krizė tapo išbandymu, o didžiausiu – tiems, kurių veikla uždrausta. Pavyzdžiui, kirpyklų, grožio paslaugų. "Jei tai užsitęs, jei ilgai nedirbsime, bus daugybė bankrotų, daugybė asmeninių tragedijų", – mano Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.