Senamiesčio gyventojai pastebėjo, kad į Dangės upę išteka drumzlinas vanduo, kuris galėjo ir teršti upę, tačiau ekspertai nuramino ir pabrėžė, kad tai lietaus vandens ir žiedadulkių mišinys.
Tik nušvitus pirmiesiems spinduliams pacientai jau skundžiasi sloga ir akių perštėjimu. Mat, anksti pavasarį pradeda žydėti medžiai. Tokių alergijų pikas paprastai būna gegužę, kai sužydi beržiniai medžiai. Medikai skaičiuoja, kad kasmet vis daugiau žmonių skundžiasi alergijomis nuo žiedadulkių. O dalis pacientų kenčia iki pat pirmųjų šalnų.
Pradėjus žydėti įvairiems augalams, vis daugiau gyventojų patiria pavasarinės alergijos simptomus. Specialistai primena, kad simptomus gali sumažinti ne tik vaistai.
Nepaisant to, jog vasara jau eina link pabaigos ir dauguma augalų yra sužydėję, gausios žiedadulkių koncentracijos, žydint kai kuriems augalams, keliamos problemos žmogaus sveikatai išlieka aktualios.
Kaip ir dažną pavasarį, visą Baltijos pakrantę šiuo metu padengė gelsva masė. Dėl savaitę vyravusių rytų vėjų šiuo metu žydinčių pušų ir kitų medžių žiedadulkės nuklojo visą jūros priekrantę.
Klimato kaita ir siekis kurti žalius miestus didina žiedadulkių koncentraciją ore ir gali neigiamai paveikti alergiškus žmones, įspėja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Nors įprasta manyti, kad žiedadulkių keliamos sveikatos problemos labiau pasireiškia pavasarį ir pirmąją vasaros pusę, kai žydėti pradeda daugelis augalų, aerobiologijos specialistai pastebi, kad ir rudenėjant žiedadulkės vis dar gali sukelti daug nepatogumų.