- Silvija Čibirienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
„Mis Indija“ Harnaaz Sandhu (Harnaz Sandhū) anksti pirmadienį Izraelio Elato kurorte prie Raudonosios jūros buvo karūnuota 70-ojo konkurso „Mis Visata“ laimėtoja.
Konkurso, pirmą kartą vykusio Izraelyje, dalyvės buvo spaudžiamos jį boikotuoti ir taip išreikšti paramą palestiniečiams, be to, organizatoriai susidūrė su iššūkiais dėl COVID-19 pandemijos.
Pirmąja konkurso vicemis tapo Paragvajaus atstovė Nadia Ferreira (Nadia Fereira), o antrąja vicemis – „Mis Pietų Afrika“ Lalela Mswane (Lalela Msvanė).
PAR Sporto, kultūros ir meno ministerija ragino savo dalyvę nevykti į Elatą dėl „Izraelio vykdomų žiaurių nusikaltimų palestiniečių atžvilgiu“.
Palestiniečių organizacijos taip pat prašė dalyvių nevykti į konkursą.
Tarptautinės Izraelio boikoto kampanijos „Boikotas, investicijų atsiėmimas ir sankcijos“ (BDS) dalis „Palestiniečių kampanija už akademinį ir kultūrinį Izraelio boikotą“ (PACBI) rašė: „Raginame visas dalyves pasitraukti, vengti prisidėti prie Izraelio apartheido režimo ir jo [vykdomo] palestiniečių teisių pažeidinėjimo.“
Tarp 80 konkurso dalyvių taip pat buvo „Mis Marokas“ Kawtar Benhalima (Kautar Benhalima) ir „Mis Bahreinas“ Manar Nadeem Deyani (Manar Nadim Dejani). Jų musulmoniškos šalys pernai normalizavo santykius su Izraeliu.
Praėjusio mėnesio pabaigoje Jeruzalėje duodama interviu naujienų agentūrai AFP, ankstesnė „Mis Visata“, meksikietė Andrea Meza (Andrėja Mesa), sakė, kad konkursas neturėtų veltis į politiką.
„Mis Visata“ nėra nei politinis, nei religinis judėjimas. Jis susijęs su moterimis ir tuo, ką jos gali pasiūlyti“, – sakė ji.
Diplomatinių santykių su Izraeliu nepalaikančios Indonezija ir Malaizija, kuriose gyventojų daugumą sudaro musulmonai, dalyvių neatsiuntė, bet tai aiškino pandemijos keliamais sunkumais.
Pernai santykius su Izraeliu normalizavę Jungtiniai Arabų Emyratai, kur sekmadienį su istoriniu vizitu lankėsi izraeliečių premjeras Naftali Bennettas (Naftalis Benetas), taip pat neatsiuntė dalyvės, tačiau teisinosi tuo, kad neužteko laiko šalies nugalėtojai išrinkti.
Kritika
Konkurso dalyvės, į Izraelį atskridusios praėjusio mėnesio pabaigoje, prieš konkursą keliavo po šalį, bet kartais sulaukdavo kritikos dėl netakto kultūriniais klausimais.
Beduinų mieste Rahate kandidatės vilkėjo drabužius su išsiuvinėtais tradiciniais palestiniečių raštais ir suko vynuogių lapus. „Mis Filipinai“ Beatrice Luigi Gomez (Beatrisė Luichi Gomes) tviteryje tai pavadino „beduinės gyvenimo diena“.
Beduinai tradiciškai gyvena klajoklių gyvenimą ir priklauso Izraelio pilietybę turinčių palestiniečių bendruomenei. Jie seniai skundžiasi diskriminacija aprūpinimo būstu ir švietimo srityse.
„Kolonializmas, rasizmas, kultūros pasisavinimas, patriarchija, tikrovės pagražinimas: viskas vienoje vietoje“, – tviteryje piktinosi Ines Abdel Razek iš organizacijos „Palestine Institute for Public Diplomacy“.
Konkurso, kurio vienas savininkų prieš tapdamas JAV prezidentu buvo Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), dalyvės turi būti 18–28 metų amžiaus, negali būti ištekėjusios, išsiskyrusios ar turėti vaikų.
Pasak organizatorių, „Mis Visatos“ karūnavimo ceremoniją turėjo stebėti 600 mln. žiūrovų 172 šalyse.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Lietuvos balse“ – dvikovų etapas: netikėti įvaizdžiai3
Šį sekmadienį „Lietuvos balso“ projekte prasidės kovingasis dvikovų etapas. Projekto studijoje atsiras ir penktoji kultinė kėdė – ją užims iki šiol savo komandą atskirame kambaryje paslapčiomis rinkęs Free Finga. ...
-
Jaunoji dizainerių karta ir jos siūlomos patirtys
Pastaraisiais metais dešimtmečiais dizaino sąvoka labai išsiplėtė ir apima jau ne tik madą, plakatus ar mus supančius produktus. Jaunosios kartos dizaino kūrėjai dar studijų metais leidžiasi į įvairius temų, ne tik medžiagų ir form...
-
Mados dizainerė: tvarumas išliks, nes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo6
Nors gyvena ir dirba sostinėje, mados dizainerė Justina Semčenkaitė gatvės madą stebi visur, kur tik nuvyksta. Kadangi dažnai lankosi Kaune ir Klaipėdoje, pastebėjo, kad šių miestų statistinis mados vartotojas labai skiriasi. ...
-
Makramė pynėja: kiekviename mazgelyje – geros emocijos3
Su Agniete Vaitulioniene sutariame kalbėtis, kol dukrelė miega pietų. Nuo jos, sako, viskas ir prasidėjo. „Gimus Amelijai, norėjosi širdžiai mielos veiklos. Viena pažįstama parodė makramė technika pintus kalėdinius žaisliukus. Užsiman...
-
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai...
-
Sapnų baidyklių kūrėja: magija slepiasi mažuose dalykuose1
Vėjyje besiplaikstančios močiučių servetėlės, pavirtusios ramaus miego sergėtojomis, levandų kvapo maišeliai norintiems giliai panirti į sapnų karalystę, sojų vaško žvakės – magiški nakties žibintai… Atrodo, vi...
-
Parfumerė J. Cinaitienė: kvapas mus paveikia žaibišku greičiu3
„Uoslė yra be galo svarbi, tačiau ją dažniausiai įvertiname tik netekę“, – šypsosi parfumerė Jolanta Cinaitienė. Natūralių kvepalų kūrėja atskleidžia, kaip mus veikia skirtingi kvapai ir kodėl tas pats aromatas vienam ga...
-
Antro šanso metamorfozės: siūlų likučiai tampa mielais žaislais1
Feisbuko paskyros „SiulasVirbalaiVaselis“ kūrėja Vilija Krasauskienė dienomis dirba rimtą darbą aplinkosaugos srityje, vakarais atsipalaiduoja megzdama žaislus iš siūlų likučių – tokių, anot jos, kur nei vienai kojinei, nei ...
-
Ironiška mada – jaunųjų mados kūrėjų ginklas2
Jaunosios kartos lietuvių mados dizaineriai – Karina Panina, Lukas Svirplys ir Raimedas Latvys – laikomi ironiškos mados kūrėjais. Nors mados ironijos sąvoka nevisiškai nauja, lietuviškoje mados dizaino scenoje ji tapo laba...
-
„Lietuvos balso“ mokytojų stilius: talentingiausi dizaineriai ir drabužiai su istorija10
Šį sekmadienio vakarą LNK eteryje tęsis „Lietuvos balso“ aklųjų perklausų etapas. Penkių mokytojų komandose vietų liko vos kelios, tačiau stiprių balsų, kurie galėtų jas užimti, – dar ne viena dešimtis. ...