Kaip atsiminti 4054 skaitmenis?

Ar galėtumėte padeklamuoti bent kelias dar darželyje išmokto eilėraščio eilutes? Vargu. Dažnai pamirštame, jog treniruoti reikia ne tik kūną, bet ir atmintį.

Medikai tvirtina, jog atminties galimybes galima išlavinti. Tereikia žinoti kelis paprastus receptus. Lietuvos 3 konstantos  rašymo iš atminties čempionato nugalėtojas Valdas Eimontas sako, jog geriausias atminties lavinimo receptas - reguliarus informacijos kartojimas.

„Norint įsiminti tam tikrą informaciją, ją reikia susieti su artimais sau daiktais ar žmonėmis. Tarkim, skaičius 1 gali tapti aukštu dėde, o nulis - apvalia tetulyte, - sako Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 12 klasės mokinys. - Vienas draugas sakė, jog jam įsiminti padeda skaičių siejimas su daiktavardžiais ir veiksmažodžiais. Skaičius susiejus su žodžiais susidaro sakinys, kurį lengva atsiminti.“

Kaunietis čempionato metu surašė 4054 konstantos p skaitmenis po kablelio. Vaikinas pripažino, jog išmokti tiek skaičių jam prireikė 60 valandų.

Psichiatras Žilvinas Steponavičius teigia, jog atmintis lavėja mokantis kalbos, todėl vaikams svarbu kuo daugiau bendrauti su tėvais, vėliau - ir mokytojais. „Daugelį metų mokslininkai manė, kad vaikai pradeda įgyti atminties gebėjimus nuo 8 - 9 mėnesių. Tačiau vėlesni tyrimai parodė, kad 6 mėnesių kūdikio ilgalaikė atmintis gali būti 24 valandų trukmės, o 16 mėnesių - gali tęstis net iki 4 mėnesių“, - Ž.Steponavičius sako, jog trumpalaikė atmintis būdinga ir 14 savaičių vaisiui.

Manoma, kad tinkama mityba iki 1,5 metų yra labai svarbus veiksnys ilgalaikei atminčiai vystytis. Tačiau norint išlavinti atmintį tereikia nuolatos kartoti daugybos lentelę, mokytis mintinai eilėraščius ar mokytis užsienio kalbų. Vėliau įsisavinamos tam tikros įsiminimo strategijos: asociacijų kūrimas, esmės išskyrimas, gausios informacijos skaidymas.

Pastebėjote, jog užmirštate nesenus įvykius ar klausimą kartojate kelis kartus? Tai būdinga demencija sergančiam ligoniui. „Demencija sergantys ligoniai pameta vertingus daiktus, nesugeba prisiminti žinomų vietų ar atpažinti artimųjų, nesugeba vienas keliauti ar sumokėti mokesčių. Tokie asmenys nepripažįsta atminties sutrikimų, tačiau galiausia jau nebesugeba pasirūpinti savo saugumu, higiena ir mityba“, - sako Kauno medicinos universiteto klinikų medikas.

Atminties sutrikimai gali išsivystyti dėl netinkamos mitybos, karščiavimo, dehidratacijos, nepageidaujamo vaistų poveikio. Norint išvengti atminties sutrikimų, nepamirškite kelias minutes per dieną atlikti atminties stiprinimo pratimų.


Šiame straipsnyje: atmintisatminties lavinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių