Emocijų švytuoklėse: kartais gelbėdami medikai pravirksta

  • Teksto dydis:

Kauno rajono teritorinio skyriaus GMP tarnybos darbuotojai savo feisbuko paskyroje pasidalino graudžia istorija, kuri juos pravirkdė.

„Eilinė darbo diena. Temsta. Lauke šalta, apie -10. GMP medikai gauna kvietimą vykti pas asmenį, kuriam sužalota koja. Situacija galimai rimta, kvietimas skubus, su švyturėliais.

Atvykusius medikus  visur pasitiko didžiulė netvarka, asocialių namų vaizdas, o juose buvę sužalota koja vyras ir moteris buvo nusiteikę agresyviai. Jie turėjo peilį, grasino atvykusiems gelbėtojams. Abu asmenys akivaizdžiai neblaivūs, tęsėsi lyg ir šeimyninis konfliktas. Medikai jautėsi saugiau, nes į šį kvietimą pagal algoritmą dispečeris aktyvavo ir policijos pareigūnus. Pareigūnams teko panaudoti jėgą, siekiant sutramdyti neadekvačius, peiliu besišvaistančius asmenis“, – rašo GMP tarnyba.

Pro GMP medikų Mildos ir Karolio akis neprasprūdo visur patalpoje matomi išmėtyti vaikiški rūbeliai, mišinukų likučiai. Pasiteiravus, ar namuose yra kūdikis, atsakymo nebuvo sulaukta.

„Teikiant pagalbą, tikslinantis aplinkybes per raciją su dispečeriu, medikams pavyko  išsiaiškinti, kad kvietimo registravimo telefonu metu dispečeris lyg girdėjo kūdikio verksmą. Tik profesionalų nuojautos dėka medikai ir pareigūnai pradėjo ieškoti po visus  namus kūdikio, kilnojo daiktus, patalynę, nežinodami, ko gali tikėtis.

Namuose paieškos buvo bevaisės. Išėję į lauką, medikai pamatė, kaip link jų jau atskuba pareigūnai su netoliese rastu vyru, kuris glėbyje laikė kelių mėnesių tik su marškinėliais, nuo šalčio pamėlusį, dejuojantį kūdikį, pridengtą plonu pledu. Vyras buvo akivaizdžiai sutrikęs, o medikai čiupo kūdikį ir nuskubėjo į GMP automobilį. Iš paskos dar girdėjo neblaivių asmenų sapaliojimus, kad neturi teisės atimti vaiko,  nors šis mažylis kažin ar būtų sulaukęs ryto. GMP automobilyje akimirksniu buvo įjungtas maksimalus šildymas, kūdikis buvo šildomas, suvyniotas į šiltą užklotą, laikomas glėbyje, iš parankinių medicininių skarelių suformuota kepuraitė. Juk kūdikiai per galvą netenka daugiausia šilumos. Pamatavus kūdikio temperatūrą, tuo metu ji  tesiekė 34 laipsnius. Šildomas medikų glėbyje kūdikis aprimo, pradėjo snausti. Vėl švyturėliai, greitis į skubiosios pagalbos skyrių. Iki ligoninės kūdikio temperatūrą pavyko pakelti iki 35,9 laipsnių, jis sėkmingai buvo perduotas į ligoninės medikų rankas“, – prisimena GMP darbuotojai.

Matytas vaizdas juos stipriai sugraudino.

„O tada, atslūgus įtampai, medikų akyse sužvilgo ašaros, abu jie patys augina vaikus. Jautru, graudu ir lieka viltis, kad viskas bus gerai.

GMPT medikai dėkoja dispečeriui už pagalbą per raciją, policijos pareigūnams už užtikrintą saugumą kvietime, operatyviai atvykusiems vaikų teisių atstovams, kuriems teks iki galo išnarplioti šią komplikuotą situaciją. O įvertinus asmens kojos sužalojimus, jam pagalbos teikimas buvo kiek atidėtas. Deja, bet ten buvo kūdikiui artimiausi žmonės.

Nenuspėjamas, atsakingas, profesionalų komandinis darbas“, – įrašą baigė GMP tarnyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš sužavėtas

Aš sužavėtas portretas
verkia, kad nespėjo paimti kyšio, nes ligonis spėjo numirti

na

na portretas
aį irgi graudžiai pravirkau nuo medikų ..pas kardiologą po pusės metų...nuėjau į polikliniką sako jei norit greičiau pas kardiologą tai 180 eurų, pirmam kartui, šaunuoliai AVE VITA poliklinikos medikai...kardiologai ...ačiū Jums užž malonę, kai pensija 550, susimoki 180 ir pakabinęs liežuvį žiūri pro langą...graudu, kas darosi, oi graudu

Anonimas

Anonimas portretas
degradu tauta geria ruko dul....
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių