Pagerbs gabiausius Kauno rajono mokinius

Penktadienį Rokų kultūros namuose bus pagerbti gabiausi Kauno rajono mokiniai.

2008--009 mokslo metais keturi mokiniai tapo respublikos olimpiadų nugalėtojais, 5 - olimpiadų ir konkursų prizininkais, 4 mokiniai - apskrities olimpiadų prizininkais. Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas taip pat pasveikins Raudondvario gimnazijos 9 klasės mokinę Elviną Jurčiukonytę - LTV projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoją. Šventė vyks birželio 5 dieną, penktadienį, 14 valandą.

Rajono mokyklose per pasirenkamuosius dalykus, dalykų modulius, neformaliojo ugdymo užsiėmimus sudaromos sąlygos įvairių poreikių ir gebėjimų mokiniams ugdyti savo gabumus. 2008-2009 m. m. Švietimo centro specialistai kartu su rajono mokytojų metodiniais rateliais organizavo 16 olimpiadų, kuriose dalyvavo 665 mokiniai, ir 18 konkursų, kuriuose dalyvavo 595 mokiniai.

Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje Kulautuvos vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė Kristina Šermukšnytė laimėjo I vietą, Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje 9-10 klasių tekstilės ir aprangos kūrybinės veiklos grupėje tos pačios mokyklos dešimtokė Gabija Obelienytė laimėjo I vietą. Lapių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Kristina Rinkevičiūtė respublikiniame mokinių drabužių dizaino konkursuose „Mes - dizaineriai“ ir „Kūrybos oazė“ laimėjo I vietas. Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė Živilė Petraitytė Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje 11-12 klasių mitybos kūrybinės veiklos grupėje laimėjo I vietą.

Gerai šalies olimpiadose ir konkursuose pasirodė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 3g klasės mokinys Egidijus Morkūnas - chemikų olimpiadoje IV vieta, matematikos olimpiadoje VI vieta.  Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 2g klasės mokinys Lukas Dumčius respublikiniame akademiko J.Janickio chemijos konkurse 9-10 klasių grupėje laimėjo III vietą. Kulautuvos vidurinės mokyklos 8 klasės mokinės Andrė Brazauskaitė ir Karolina Zakarauskaitė respublikiniame jaunųjų mokslininkų konkurse (ekologijos sekcijoje) laimėjo II vietą, respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ tapo laureatėmis.

Aktyviausiai dalyvavo ir daugiausia prizinių vietų laimėjo Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos (10 prizininkų), Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos (7 prizininkai), Akademijos Ugnės Karvelio ir Vilkijos gimnazijų (po 6 prizininkus), Kulautuvos, Neveronių vidurinių mokyklų (4 prizininkai), Raudondvario ir Karmėlavos Balio Buračo gimnazijų (3 prizininkai) mokiniai.

Raudondvario gimnazijos 9 klasės mokinė Elvina Jurčiukonytė tapo LTV projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoja. Po pamokų ji lanko dailės studiją, žaidžia šachmatais, padeda organizuoti gimnazijos renginius, dalyvauja vaidinimuose. Šiais metais ji yra trijų (istorijos, lietuvių kalbos, fizikos) rajoninių olimpiadų nugalėtoja, Č.Kudabos geografijos konkurso I vietos laimėtoja.

2006 metais Kauno rajone buvo patvirtinta Gabių mokinių ugdymo ir skatinimo programa. Jos tikslas - sudaryti sąlygas gabiems mokiniams plėtoti savo prigimtines galias, atskleisti įvairius gebėjimus, sudaryti sąlygas ugdytis mažas pajamas turinčių šeimų gabiems vaikams, ieškoti įvairių finansavimo šaltinių gabių vaikų ugdymui ir įvertinimui.