- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ortodontai pabrėžia įvairius dantų tiesinimo kapomis privalumus, palyginti su tiesinimu breketais. Prireikus kapas galima išsiimti, o prieš valgant tai padaryti būtina. Tačiau sportuoti su kapomis galima, tai daryti yra saugiau nei su breketais.
Tinka profesionalams
Dantų tiesinimas kapomis paremtas naujausiomis technologijomis. Kiekvienam asmeniui individualiai gaminamos skaidrios, beveik nematomos kapos kiekvieną dantį stumia itin tiksliai apskaičiuota reikiama kryptimi. Priklausomai nuo sąkandžio problemos, dantų tiesinimas kapomis dažniausiai trunka nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Būtina sąlyga – kapas nešioti ne mažiau kaip 22 valandas per dieną. Taigi, su jomis tenka ir miegoti, ir kalbėti. Tačiau, valgant ir geriant spalvotus gėrimus, jas reikia išsiimti.
„Valgyti su kapomis negalima dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai nehigieniška. Susikaupę maisto likučiai gali dirginti dantenas, o dėl cukraus poveikio didėja karieso atsiradimo rizika. Be to, valgant kapos gali lūžti, o nuo spalvotų maisto produktų ir gėrimų – nusidažyti“, – pasak „Šypsenos akademijos“ gydytojos ortodontės Gretos Jovarauskienės, vienintelis skystis, kurį geriant kapų nereikia išsiimti, yra vanduo.
Sportuoti su kapomis saugu – saugiau nei su breketais.
Greta Jovarauskienė:„Jei kamuolys pataikytų į lūpų sritį, breketai gali prakirsti burnos ertmės gleivinę iš vidaus, o su kapomis tokių traumų rizika – minimali.“/ „Šypsenos akademijos“ nuotr.
„Breketus pasirinkę profesionalūs sportininkai turi dėtis ir apsauginę sportinę kapą, nes sportuojant breketai gali pažeisti gleivinę. Tarkim, jei kamuolys pataikytų į lūpų sritį, breketai gali prakirsti burnos ertmės gleivinę iš vidaus, o su kapomis tokių traumų rizika – minimali, nes jų paviršius lygus“, – palygino G. Jovarauskienė.
Nešiojant kapas gali šiek tiek pasikeisti kalba, artikuliacija, kai kuriems pacientams gali atsirasti nedidelio laipsnio šveplavimas. Kitiems pavyksta puikiai adaptuotis ir jie su kapomis kalba lygiai taip pat, kaip ir be jų. Vis dėlto, jei iškyla tam tikrų sunkumų kalbėti nešiojant kapas, prieš svarbų susitikimą ar pokalbį jas galima tiesiog išsiimti.
Nedidelė dalis žmonių pasižymi stipriai išreikštu pykinimo refleksu – juos kartais pykina net valantis dantis. Gydytojos ortodontės teigimu, šiuos žmones gali truputėlį pykinti ir burnoje jaučiant kapas, tačiau daugeliu atvejų pacientai jokio pykinimo nejaučia. Taip yra dėl to, kad kapos nedengia, dėl to ir nedirgina gomurio gleivinės.
Gydymo kursui pasibaigus
Gydymo kapomis kursui pasibaigus, žmogus visą gyvenimą gali džiaugtis tiesiais dantimis. Tačiau reikia pasirūpinti, kad jie nepradėtų judėti į savo ankstesnę vietą.
„Žmogaus dantys juda visą gyvenimą. Dėl to, baigus ortodontinį gydymą, prie priekinių dantų liežuvinės pusės neterminuotam laikui fiksuojami du retenciniai lankai arba skiriami išimami retenciniai aparatai, tačiau dažniausiai skiriami ir išimami, ir fiksuoti aparatai kartu. Išimami reteineriai paprastai nešiojami nakties metu. Pirmais metais mes rekomenduojame juos dėtis kiekvieną naktį, antrais – kas antrą, vėliau neterminuotai – dvi naktis per savaitę. Tai gali būti ne tik retencinės kapos, bet ir retencinės plokštelės, retencinis monoblokas – priklausomai nuo buvusios sąkandžio anomalijos“, – G. Jovarauskienė pabrėžė, kad šių aparatų reikia visiems pacientams be išimties – tiek po gydymo breketais, tiek kapomis.
Retencinė kapa atlieka ne tik pagrindinę dantų išsaugojimo esamoje vietoje funkciją. Jei pacientas naktį griežia dantimis, tokia kapa apsaugo plombuotus, restauruotus dantis nuo galimų skilimų.
Akcija dantų tiesinimo kapoms „Šypsenos akademijoje“ galioja iki rugsėjo 1 d. Pirmą kartą šios odontologijos klinikos istorijoje taikoma dviguba akcija: 65 proc. nuolaida tyrimams ir iki 25 proc. nuolaida dantų tiesinimo kapoms „AirNivol“.
Pripažinta klinika
Odontologijos paslaugų lyderė Lietuvoje „Šypsenos akademija“ keturiuose miestuose teikia visas odontologijos paslaugas.
Prioritetas: „Mums svarbu, kad mūsų pacientai gautų aukščiausią kokybę už prieinamą kainą“, – sako G. Krikščiūnienė. / „Šypsenos akademijos“ nuotr.
„Mes nuo pat pradžių siekėme sujungti visas odontologines specializacijas: pirminį lygį – dantų gydymą ir higieną, ir antrines paslaugas: periodontologiją, endodontologiją, burnos, veido ir žandikaulio chirurgiją, ortopediją ir ortodontiją, taip pat specializuotas paslaugas vaikams. Mums tai pavyko ir šiandien esame sparčiausiai augantis odontologijos tinklas, mus renkasi įspūdingas skaičius naujų pacientų. Kiekvieną mėnesį sulaukiame nuo 500 iki 900 naujų, pas mus dar nesilankiusių pacientų registracijų“, – pastebėjo „Šypsenos akademijos“ direktorė Gintarė Krikščiūnienė.
Ji prisipažino, kad sunkiausiai sekėsi suburti ortodontų komandą, mat šios specializacijos gydytojų Lietuvoje labai trūksta. „Mūsų raktas į sėkmę buvo orientacija į technologijas, investicija į mokymus, kompetencijų auginimą ir naujausių gydymo metodikų taikymą. Tai padėjo suburti gausią, net 6 ortodontų, komandą ir visą būrį ortodontinio gydymo koordinatorių“, – teigė „Šypsenos akademijos“ direktorė.
„Mums svarbu, kad mūsų pacientai gautų aukščiausią kokybę už prieinamą kainą. Dėl aktyvių derybų, turimų partnerių ir pasiektų laimėjimų galime pasiūlyti savo pacientams labai geras sąlygas. Visa mūsų komanda kiekvieną dieną aktyviai dirba, kad šiemet sukurtą kainos ir kokybės santykį galėtume savo pacientams pasiūlyti kuo ilgiau, tikimės – visada“, – G. Krikščiūnienės žodžiais, tai, ką klinikai pavyko pasiekti, yra didelis pokytis odontologijoje ir didelės galimybės žmonėms.
„Šypsenos akademija“ – pripažinta įmonė. Ji yra pelniusi sertifikatus „Top įmonė“, „Stipriausi Lietuvoje“ ir „Gazelė“.
„Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ teikiamas finansiškai patikimiausioms šalies įmonėms. Jis patvirtina, kad vykdome finansinius įsipareigojimus ir vystome sąžiningą ir skaidrią verslo kultūrą. Jau trečią kartą pelnytas sertifikatas „Top įmonė“ patvirtina, kad esame kurianti vertę ir klojanti tvirtą ekonominį pamatą valstybei įmonė. „TOP įmonė 2022“ kriterijus atitinka vos 6 proc. šalies įmonių, todėl džiaugiamės galėdami būti tarp perspektyvių ir ekonomiškai stabilių įmonių.
„Gazelės“ nominacija suteikiama veržlioms, sparčiai augančioms ir sėkmingai veiklą vykdančioms įmonėms Lietuvoje“, – „Šypsenos akademijos“ nuopelnus vardijo G. Krikščiūnienė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Mokslininkai sukūrė nanorobotus, padėsiančius onkologiniams vaistams tiksliai pasiekti auglio vietą
Sidnėjaus Universitetas ketvirtadienį pranešė, kad jo Nanotechnologijų instituto mokslininkai kuria nanorobotus, kuriuos naudojant vaistai nuo vėžio gali būti suleidžiami tiksliai į tam skirtą vietą. ...
-
Kova su tuberkulioze: skubius skiepus skatina reikalavimai užsienyje1
Tuberkuliozės statistika Lietuvoje vis dar yra grėsminga – 2023 m. duomenimis, fiksuota 619 šios ligos atvejų, 44 iš susirgusiųjų buvo vaikai. Skaičius neramina, nes 2022 m. tuberkulioze sirgo 23 vaikai. Esame viena iš daugiaus...
-
Š. Birutis mano, kad pandemijos metu antivakseriai tapo atstūmimo kultūros aukomis
Socialdemokratas, kandidatas į kultūros ministrus Šarūnas Birutis tikina – jam nėra priimtina vadinamoji atstūmimo (angl. cancel) kultūra. Politikas mano, jog COVID-19 pandemijos metu prieš vakcinas nuo koronaviruso pasisakiusieji gyv...
-
Projekto „Saugus vaikas“ baigiamasis renginys: mums rūpi vaikų traumų prevencija
Kauno kolegijos Medicinos fakultetas, bendradarbiaujant su Kauno rajono švietimo įstaigomis, baigė įgyvendinti projektą SAUGUS VAIKAS, skirtą vaikų traumų prevencijai. Projektas finansuotas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, ...
-
Specialistai: perspėjimai dėl žalos sveikatai rūkančiųjų neveikia, prevencijos taktiką reikia keisti3
Lietuvoje rūkant kas trečiam suaugusiajam, o kas antram nepilnamečiui vartojant elektronines cigaretes, visuomenėje akivaizdžiai vis dar trūksta suvokimo apie alternatyvių tabako ir nikotino gaminių žalą, sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys ...
-
Dviejų mažamečių mama vietoje sporto varžybų – į kovą su agresyvios formos vėžiu
Leonetai lapkričio 25 dieną sukako 33 metai. Jokiame gyvenimo etape fiziškai ir emociškai stipri moteris nė nenumanė, kad mintyse suksis didžiausias noras – įveikti vėžį. Jauna moteris, auginanti du mažamečius vaikus, serga itin ...
-
D. Dundulis: stabdome „Sostinės medicinos centro“ veiklą ne vien dėl prezidento veto6
Prekybos tinklo „Norfa“ įkūrėjas ir savininkas Dainius Dundulis aiškina, kad „Sostinės medicinos centro“ veiklą stabdo, nes susidūrė su institucijų nenoru kooperuoti. Jis aiškina, kad nors sprendimą priėmė po pr...
-
D. Dundulis nutraukia Vilniuje įkurto medicinos centro veiklą: šalyje „Teltonikos“ istorijų apstu22
Prekybos tinklo „Norfa“ įkūrėjas ir savininkas Dainius Dundulis trečiadienį pranešė stabdantis neseniai Vilniuje įkurto „Sostinės medicinos centro“ veiklą. ...
-
Skambina pavojaus varpais dėl bręstančių pokyčių: dar trūksta kūdikių mirčių?11
Jonava kasmet gerinusi naujagimių skaičiaus rekordus šiemet naujų aukštumų nepasieks, nepagerins ir pernykščio rekordo, kai gimė 482 kūdikiai. Iš aplinkinių ligoninių Jonavoje gimsta daugiausiai vaikų, tačiau to gali neu...
-
E. ir T. Bruzgulių šeimos istorija: tėvai vaikams suteikia gyvybę, bet vaikai mums suteikia gyvenimą
Šviesi ir kupina vilties – taip galime apibūdinti vienuoliktąją socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ laidą, kurios herojai Elena ir Tadas Bruzguliai pasidalijo istorija apie savo ankstukes dvynukes. Nėštumo metu kil...