Apie bokso skandalą olimpinėse žaidynėse: paskleista daug dezinformacijos

Tarptautinis olimpinis komitetas skelbia, kad olimpinėse žaidynėse dalyvaujančios dvi interlytės moterys iš Alžyro ir Taivano turi teisę bokso ringe kautis su ne interlytėmis moterimis. Kalbos, kad abi boksininkės praėjusiame pasaulio čempionate buvo nušalintos, nes neatitiko moterų varžybų kriterijų, dabar paneigtos.

Paryžiaus žaidynių bokso skyriaus nuomone, sportininkės tapo savavališko sprendimo aukomis. Lietuvos bokso federacija mano, kad tai gali būti net iš Rusijos paskleista dezinformacija.

Olimpinėse varžybose bokso ringe su interlyte priešininke kovojusios italės Angelos Carini ašaros sujaudino ir užvirė diskusijas. Italės priešininkę alžyrietę Imane Khelif visuomenėje imta vadinti translyte. Sąvoka interlytis – ne daug kam žinoma.

„Pirmą kartą girdima sąvoka“, – teigė moteris.

Anksčiau tokie žmonės buvo vadinami hermafroditais. Interlytė iš Alžyro priešininkę italę nukovė greičiau nei per minutę, todėl diskutuota, ar interlytė moteris nėra stipresnė. Anot genetikos profesoriaus, interlytės moterys neturi daugiau jėgos nei kitos moterys, nors gimsta su abiejų lyčių požymiais.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Susiformavusi visiškai kaip normali moteris. Žinoma, šiek tiek yra aukštesnė, lyginant su bendra moterų populiacija. Galėtume sakyt, galbūt manekene galėtų būti, bet tokiu atveju, kadangi tai buvo genetinis defektas, ji kažkokios papildomos jėgos kaip vyras neturi“, – šnekėjo gydytojas genetikas prof. Algirdas Utkus.

Diskusijos kilo ir Lietuvoje.

„Turėtų būti gal apibrėžti kažkokie standartai, tam tikros normos, kaip yra svorio, amžiaus kategorijos. Gal jau ateina laikas, kai reikia dar kažką reglamentuoti ir skirstyti“, – nurodė moteris.

„Kitoks žmogus, kitoks sudėjimas ir kitos galimybės. Na, yra olimpiada, yra parolimpiada, gal reikia transolimpiados. Aš nežinau, bijau kažką įžeisti“, – nurodė pašnekovė.

„Priklauso nuo to, kaip ji jaučiasi“, – sakė moteris.

„Taip, būtent, ji gali laisvai elgtis kaip nori, ji neturi būti spaudžiama. Jeigu ji atiduoda visą save šiame sporte, man tai atrodo sąžininga, kad ji ten kovoja“, – pabrėžė vyras.

Tarptautinis olimpinis komitetas patvirtino, kad interlytės moterys turi teisę kautis moterų tarpe. „The Washington Post“ teigia, kad niekada nebuvo jokių įrodymų, jog I. Khelif yra turėjusi vyriškų chromosomų ar padidėjusį testosterono kiekį. Interlytę dabar palaiko ir Lietuvos bokso federacija.

Scanpix nuotr.

„Tai yra šimtaprocentinės natūralios moterys, kaip mes tą suprantame plačiąja prasme. Tame yra ir priemaišų, taip pasakysiu, galbūt kažkokių vyriškų genų, kas toli gražu netrukdo toms vadinamoms moterims sporto varžybose“, – aiškino Bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Anksčiau prieš alžyrietę I. Khelif laimėjusi airių boksininkė Amy Broadhurst sureagavusi į situaciją pabrėžė, kad I. Khelif nėra neįveikiama kovotoja, ją yra nugalėjusios net devynios moterys boksininkės.

Tiek alžyrietei, tiek kitai interlytei iš Taivano pernai nebuvo leista varžytis su moterimis pasaulio čempionate. Anot Tarptautinio olimpinio komiteto, abi sportininkės daug metų turnyruose dalyvavo moterų kategorijose.

„The Washington Post“ šaltiniai teigė, kad tyrimas pradėtas praėjus trims dienoms po to, kai alžyrietė aštuntfinalyje įveikė rusę Azaliją Aminevą.

„Yra paskleista be galo daug dezinformacijos tiek iš Rusijos, tiek iš Tarptautinės bokso federacijos pusės, kuri dabar yra pašalinta iš Tarptautinio olimpinio komiteto, todėl tokiu būdu siekia diskredituoti Tarptautinį olimpinį komitetą ir olimpinį boksą“, – pabrėžė Bokso federacijos generalinis sekretorius.

Dėl interlyčių tinkamumo varžytis diskutuota dar 2009 metais, kai Pietų Afrikos bėgikei Caster Semenya, turinčiai natūraliai didesnį testosterono lygį nei įprasta moterims, neleista dalyvauti pasaulio čempionatuose. Atletė dėl to kreipėsi į teismą.

Pernai Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad neleidžiant bėgikei varžytis su moterimis, ji buvo diskriminuojama.



NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Girdėjau, kad viešai sumušta sportininkė moteris jau atsiprašinėja, nes esą netiesiogiai pasakė, kad smūgiai buvo ne moteriški, tuo suteikdama transformeriui nepataisomą moralinę - emocinę žalą. Tokie reikaliukai :)

Jis vyras

Jis vyras  portretas
Alziriecio hromosomos yra XY vadinasi. Vadinasi jis vyras. Kas cia neaiskaus? Visa kita yra naiviems durniams kuriu dauguma.

Domantė, tik nereikia ginti čia Savo Pedalų draugu

Domantė,  tik nereikia ginti čia Savo Pedalų draugu portretas
Viso Pasaulio Normalus Žmones ateityje susirems su globalistais, iškrypeliais ir kitom Pasaulio padugnėm. Jau dabar matosi kas mūsų laukia. Eurovizija išprievartavo per šikna tai dabar Pasaulinė olimpiadą prievartaujama demonų ir iškrypeliu ...
VISI KOMENTARAI 52

Galerijos

Daugiau straipsnių